Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

Szczypiorniści MKS Piotrkowianin po dwóch sezonach wracają do PGNiG Superligi. Awans zapewnili sobie wygrywając dzisiejsze (29.04) spotkanie z MSPR Siódemka Legnica.
27-04-2016

Majówka z CIT-em

Spotkanie z historią regionu oraz dwa turystyczne spacery po mieście – to propozycja Centrum Informacji Turystycznej na zbliżający się weekend majowy.
Około 200 osób wzięło udział w tegorocznej odsłonie rajdu „Wiosna Żaków”, który w minioną sobotę zorganizował piotrkowski oddział PTTK. Impreza odbyła się w dwóch odsłonach: pieszej i rowerowej.
Legendarny Widzew Łódź, jeden z najbardziej znanych piłkarskich zespołów w naszym kraju, czterokrotny mistrz Polski i ostatni klub znad Wisły, który zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sobotę (23.04) wystąpił w Piotrkowie Trybunalskim.
Siedemnaście reprezentacji z piotrkowskich szkół podstawowych wzięło udział w lekkoatletycznym mitingu, który wczoraj (21.04) zorganizowano na stadionie miejskim „Concordia”.
Blisko trzydziestu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego odbyło wczoraj (20.04) jednodniowe praktyki w Centrum Informacji Turystycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach organizowanego już po raz trzynasty Dnia Przedsiębiorczości.
W miniony weekend Zabrze gościło Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej. Na imprezie nie zabrakło Centrum Informacji Turystycznej, które promowało piotrkowskie Miasto Piwowarów.
„Dagerotyp, autochrom, matryca” taką nazwę nosił ostatni spacer krajoznawczy po mieście, który w minioną sobotę (16.04) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
Mateusz Danielak, badmintonista piotrkowskiego Ruchu zdobył tytuł mistrza Polski juniorów do lat 19. Złoty krążek nasz zawodnik zdobył w Białymstoku podczas Yonex Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Aż jedenaście medali wywalczyli piotrkowianie podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule full contact. Zawody tej rangi po raz pierwszy zorganizowano w naszym mieście.