Post-turysta w CIT

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 3 =
Link
4 + 3 =
DSC00010 (800x532)
W minioną sobotę (7.11) w Centrum Informacji Turystycznej odbyły się warsztaty Post-turysta, organizowane we współpracy z warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
W zajęciach udział wzięło kilkanaście osób. Wśród nich byli uczniowie piotrkowskich szkół średnich, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, przedstawiciele filii Uniwersytetu Jana  Kochanowskiego oraz pracownicy biur podróży z naszego miasta. 

Podczas warsztatów można było zapoznać się z wieloma zagadnieniami z zakresu organizacji wyjazdów wakacyjnych, wpływu turystyki na finanse odwiedzanych państw i ośrodków miejskich oraz ekonomicznych aspektów wypraw turystycznych. 

- Uczestnicy poznali również relacje tworzące się pomiędzy odwiedzającymi dane miejsce a osobami zamieszkującymi je na stałe, praz odpowiedzialne i etyczne metody traktowania miejscowych przez zwiedzających – relacjonują pracownicy CIT.
Zajęcia poprowadzili Paweł Cywiński, orientalista i kulturoznawca, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego oraz Maria Złonkiewicz, bałkanistka, teoretyczka turystki i podróżniczka.
← powrót