Maksymilian Danielak zdobył srebrny medal 62. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity, które zakończyły się w Łęcznej. Dla 21-letniego piotrkowianina to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze.
Reprezentant KKS Ruch Piotrków Trybunalski dotarł do finału najbardziej prestiżowej krajowej imprezy badmintonowej.
Droga do decydującego pojedynku nie była łatwa. W ćwierćfinale piotrkowianin po emocjonującym, trzysetowym meczu pokonał Szymona Stokfisza. Jeszcze większych emocji dostarczył półfinał, w którym Danielak zmierzył się z Mikołajem Szymanowskim. Również tym razem o zwycięstwie zadecydowały trzy sety, a zawodnik Ruchu po raz kolejny wyszedł z pojedynku zwycięsko.
W finale 21-letni badmintonista stanął naprzeciw obrońcy mistrzowskiego tytułu – Dominika Kwinty z MKS Spartakus Niepołomice. Spotkanie trwało blisko godzinę i stało na bardzo wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrał Danielak 21:19, kontrolując przebieg gry niemal do samego końca. W drugiej partii inicjatywę przejął jednak bardziej doświadczony rywal, doprowadzając do wyrównania. O losach złotego medalu zdecydował trzeci set, w którym walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachował Kwinta, zwyciężając do 18 i skutecznie broniąc mistrzowskiego tytułu.
W 2025 roku brązowy medal wywalczył Mateusz Danielak, a teraz jego młodszy brat sięgnął po srebro.
Bracia Danielakowie są wychowankami KKS Ruch Piotrków Trybunalski, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej mężczyzn – najbardziej prestiżowej konkurencji krajowego badmintona.
Droga do decydującego pojedynku nie była łatwa. W ćwierćfinale piotrkowianin po emocjonującym, trzysetowym meczu pokonał Szymona Stokfisza. Jeszcze większych emocji dostarczył półfinał, w którym Danielak zmierzył się z Mikołajem Szymanowskim. Również tym razem o zwycięstwie zadecydowały trzy sety, a zawodnik Ruchu po raz kolejny wyszedł z pojedynku zwycięsko.
W finale 21-letni badmintonista stanął naprzeciw obrońcy mistrzowskiego tytułu – Dominika Kwinty z MKS Spartakus Niepołomice. Spotkanie trwało blisko godzinę i stało na bardzo wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrał Danielak 21:19, kontrolując przebieg gry niemal do samego końca. W drugiej partii inicjatywę przejął jednak bardziej doświadczony rywal, doprowadzając do wyrównania. O losach złotego medalu zdecydował trzeci set, w którym walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachował Kwinta, zwyciężając do 18 i skutecznie broniąc mistrzowskiego tytułu.
W 2025 roku brązowy medal wywalczył Mateusz Danielak, a teraz jego młodszy brat sięgnął po srebro.
Bracia Danielakowie są wychowankami KKS Ruch Piotrków Trybunalski, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej mężczyzn – najbardziej prestiżowej konkurencji krajowego badmintona.

