Dzisiaj: Wtorek 28 marca 2017

Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych oraz środowisk związanych ze współpracą polsko-węgierską, a także węgierscy samorządowcy, wśród których byli m.in. Prezydent Regionu Csongrad - Kakas Bela oraz Wiceburmistrz węgierskiego miasta Batonyterenye - Letoval Zoltan, wzięli udział w Polsko-Węgierskim Forum Gospodarczym, które odbyło się 24 marca br. w Piotrkowie Trybunalskim.
24 marca br. w odbędzie się Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze, wydarzenie towarzyszyć będzie Międzynarodowym Targom Turystyki Kulinarnej.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego utworzył w Bełchatowie Centrum Innowacji Biznesowej, którego doradcy biznesowi udzielają aktywnego wsparcia przedsiębiorcom w zakresie rozwoju ich firm.
17 marca br. odbęda się przetargi na dwie nieruchomości zlokalizowane na obszarze Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.
PSAG to wyznaczone tereny inwestycyjne, które w celu zachęcenia potencjalnych inwestorów, objęte zostały preferencyjnymi stawkami dzierżawy. Wywoławczy miesięczny czynsz za dzierżawę gruntu wynosi 0,10 zł (netto) za 1 m2 powierzchni. Okres dzierżawy wynosi 10 lat.
45 tys. zł to główna nagroda w dwunastej edycji  konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku”. Organizuje go Fundacja Microfinance Centre, a zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca.
Kilkanaście osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących Funduszy Europejskich, które dziś (24.02) odbyły się w piotrkowskim magistracie.
W piątek (24.02) po raz kolejny do naszego miasta zawita Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Specjaliści będą udzielać darmowych porad z zakresu pozyskiwania środków unijnych.
17 marca br. odbędzie się przetarg na 29-letnią dzierżawę obiektu wieży ciśnień wraz z przyległym do niej terenem.

Ogłoszono przetarg na nieruchomość niezabudowaną, zlokalizowaną na terenie parku im. ks. J. Poniatowskiego.
W piątek (27.01) odbędzie się seminarium informacyjne „Dotacje dla przedsiębiorców, perspektywa finansowa 2014 - 2020”. Spotkanie skierowane jest do wszystkich przedstawicieli firm zainteresowanych pozyskaniem pieniędzy z Funduszy Europejskich.