Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

W tym roku pięćdziesięciolecie istnienia obchodzi piotrkowska Państwowa Szkoła Muzyczna. Uroczyste obchody rozpoczęły się wczoraj (12.10) i potrwają do soboty.
W poniedziałek (10.10) w Teatrze Nowym  im. K. Dejmka w Łodzi piotrkowska grupa „Kontra” zaprezentowała  spektakl „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa”. Widowisko taneczne zostało odegrane w ramach spotkań organizowanych przez Fundację „Trzeci Wymiar Kultury”.
W tym roku odbyła się 41. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wśród widzów tegorocznej imprezy po raz kolejny znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2.
„Szkło w roli głównej” to tytuł najnowszej wystawy, którą od piątku (14.10) będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych. Prezentacja będzie wystawiona w galerii przy ul. Dąbrowskiego, a wernisaż wystawy zaplanowano o godz. 19.00.
„Emocje zakute w słowa” to tytuł IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Strofy w romantycznej odsłonie”.
W minioną sobotę (8.10) z okazji Międzynarodowego Roku Szekspirowskiego w piotrkowskim Muzeum odbył się „Williama Szekspira muzyczny bankiet”.
Ośrodek Działań Artystycznych i autorzy Joanna Dąbkiewicz-Lucińska i Bogusław Maria Piasecki zapraszają na wernisaż wystawy „Strefa wyobraźni”. Uroczyste otwarcie prezentacji zaplanowano 7 października o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników dwie kolejne wystawy, które można oglądać w siedzibie głównej książnicy.
We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs ekologiczno-literacki „Ekosystem różnorodny – polny, leśny oraz wodny” skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
Z okazji Międzynarodowego Roku Szekspirowskiego piotrkowskie Muzeum zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Williama Szekspira Muzyczny Bankiet”. W najbliższą sobotę (8.10) odbędzie się „spotkanie na szczycie” trzech wielkich artystów królewskich.