Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

21-03-2016

Uratowali skowronki

Pięć ośmioosobowych zespołów wzięło udział w konkursie ekologicznym „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków”, który w minioną sobotę (19.03) odbył się w Szkole Podstawowej nr 13.
18-03-2016

Godzina dla Ziemi

Jutro (19.03) na całym świecie 20.30 wybije „Godzina dla Ziemi WWF”. Akcja ma za zadanie zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska.
„Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej” to cykliczna akcja prowadzona przez piotrkowski Urząd Miasta. Jej zadaniem jest popularyzacja, wśród dzieci i młodzieży, zagadnień z zakresu bezpieczeństwa poprzez filmowe projekcie.
„Pokochać życie” to tytuł koncertu, który dla osadzonych w piotrkowskim więzieniu przygotował zespół „Senior Evki”. Wokalistki śpiewają przy Klubie Seniora w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
IV Liceum Ogólnokształcące zaprasza na „Dzień otwarty”, podczas którego gimnazjaliści poznają ofertę edukacyjną placówki. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy poniedziałek (21.03)
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. W tym roku obchody literackiego święta odbędą się także w Piotrkowie.
530 uczniów z piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w prelekcjach organizowanych w ramach akcji „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Pogadanki zorganizowano w ubiegłym tygodniu w Gimnazjum nr 4.
W najbliższą sobotę (19.03) w Szkole Podstawowej nr 13 odbędzie się kolejna edycja konkursu „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się  skowronków”. Akcja ma charakter  międzyszkolnego konkursu ekologicznego.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu KinOda. W niedzielę (13.03) będzie można zobaczyć film „Amator” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.
Szkoła Podstawowa nr 13 po raz kolejny obchodziła Dzień Olimpijczyka. Nie zabrakło flagi i znicza olimpijskiego, rywalizacji, emocjonującego dopingu oraz radości zwycięstwa. Jednak najważniejsza była sportowa zabawa.