Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu KinOda. W niedzielę (13.03) będzie można zobaczyć film „Amator” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.
Szkoła Podstawowa nr 13 po raz kolejny obchodziła Dzień Olimpijczyka. Nie zabrakło flagi i znicza olimpijskiego, rywalizacji, emocjonującego dopingu oraz radości zwycięstwa. Jednak najważniejsza była sportowa zabawa.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Ukryty Wymiar”, podczas którego będzie można zobaczyć dzieła artystów związanych z Katedrą Działań Przestrzennych Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz zaproszonych gości.
09-03-2016

Dyskusja o mediach

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Tym razem tematem spotkania będą „Inne Media”, o których opowie prof. Janusz Bałdyga, prowadzący Pracownię Sztuki Performance na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Z okazji Dnia Kobiet Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała niespodziankę. Od wczoraj (8.03) w budynku głównym książnicy (ul. Jerozolimska 29) można oglądać wystawę „Panie na pocztówce artystycznej Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz”.
Choć Dzień Kobiet przypada dziś (8.03) to w Ośrodku Edukacji Artystycznej wszystkie panie świętowały już wczoraj.
5 marca obchodzony jest Europejski Dzień Geodety i Geoinformacji. Święto geodetów w tym roku obchodzono także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. 
W naszym mieście przybędzie nowa mini-galeria. Tym razem będzie ona zlokalizowana w… cukierni. Dzieła sztuki będzie można obejrzeć pijąc kawę i przegryzając coś słodkiego w kawiarni przy ul. Słowackiego 1.
„W jednym stali domku” – spektakl teatralny wyprodukowany przez Miejski Ośrodek Kultury znalazł się w finale konkursu Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanego przez Telewizję Polską.
03-03-2016

Pisanki ze sznurka

Powoli zbliża się Wielkanoc. Nieodzownym elementem tych świąt są tradycyjne pisanki. Dziś (3.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można się dowiedzieć, jak zrobić innowacyjne pisanki ze…sznurka.