Aktualności

Wycieczki, zajęcia artystyczne, projekcje filmowe oraz zawody sportowe – to część atrakcji, z jakich korzystają młodzi piotrkowianie spędzający wakacje z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej MOK. Za nami półmetek wakacji z OEA.
IMG20200801112036
Standardy rocka i poprocka oraz piosenki autorskie będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę (8.08) podczas kolejnego koncertu z serii „Lato na Starówce”. W Rynku Trybunalskim wystąpią Olga Lisiecka, Jakub Krasowiak i Wiktor Synowiec.
Do 31 sierpnia można wysyłać zdjęcia na konkurs "Piękno ziemi łódzkiej w obiektywie". Każdy może zgłosić nie więcej niż 6 prac.
Wojciech Karolak, światowej klasy muzyk jazzowy, zagrał w minioną sobotę na scenie Old Town Jazz. Koncert przyciągnął na Starówkę wielu fanów tego gatunku muzycznego.
28-07-2015

Jezzowanie na Rynku

W sobotę (1.08) na scenie Old Town Jazz przy ul. Rycerskiej 8 zagra światowej klasy jazzman Wojciech Karolak. Początek o godzinie 20.00 w najbliższą sobotę.
Dwa piotrkowskie przedszkola: nr 12 i 24, pozyskały dofinansowanie na utworzenie ogródków dydaktycznych. Wartość obu projektów to ponad 61 tys. zł.
Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim realizowany będzie program „Wyprawka szkolna”, w ramach którego można pozyskać dofinansowanie na zakup podręczników.
kult
II Festiwal Kultury Miast Partnerskich za nami. Przez dwa dni w Piotrkowie Trybunalskim królował taniec i śpiew w wykonaniu artystów z miast współpracujących z grodem trybunalskim.

Festiwal rozpoczął się w sobotnie południe od parady. Wykonawcy przebrani w kolorowe regionalne stroje wyruszyli ze skweru J. Chełmońskiego przy cerkwii i przeszli ul. Słowackiego przez Rynek Trybunalski do Centrum Ideii Ku Demokracji. Tutaj odbyła się pierwsza część prezentacji. Drugą odsłonę festiwalu zaplanowano w niedzielę w amfiteatrze miejskim.