Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak podjął decyzję o przesunięciu na rok przyszły realizacji kompleksu sportowego w ramach ministerialnego programu ?Moje Boisko Orlik 2012?.
Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak spotkał się w nowo wybranymi władzami Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie Trybunalskim. Głównym tematem spotkania była dalsza współpraca władz miasta z Regionalną Izbą Gospodarczą.
Od wtorku (24 czerwca) w Piotrkowie można było uczestniczyć w warsztatach żydowskiej wycinanki, tańca izraelskiego czy kuchni żydowskiej.Mogliśmy obejrzeć 14 filmów, posłychac zespołu Jarmuła Band i uczestniczyć w Szabacie.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie Trybunalskim zainteresowani wielokulturowością miasta wzięli udział w konkursie "Żydzi w Piotrkowie". Przed rozpoczęciem Szabatu zwycięzcy odebrali nagrody.
Już w najbliższą niedzielę (06 lipca br.) zapraszamy do Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego na pierwszy w tym sezonie Koncert letni. O godzinie 18:00 wśród parkowych alejek zabrzmi kapela FAKIRY.

W piątkowe popołudnie (27 czerwca br.) odbyła się w murach piotrkowskiej Synagogi a obecnie Biblioteki Miejskiej promocja książki Anny Rzędowskiej i Beaty Hałaczkiewicz ?Historia piotrkowskich Żydów?.

Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w ramach akcji ?WYCIĄGAMY DZIECI Z BRAMY ? BAW SIĘ LATEM?. Zajęcia w świetlicach, wakacyjne kino, teatrzyk i wycieczki to tylko niektóre wakacyjne atrakcje.
Urząd Miasta otrzymał w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP ?Polska Pomoc Zagraniczna 2008? kwotę 38.325,00 zł na realizację projektu pomocowego z partnerskim miastem Równe na Ukrainie.

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego organizuje konkurs ?Cały Piotrków w kwiatach?. Towarzystwo przyjmuje pisemne zgłoszenia do 5 lipca br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w IV kwartale br.

Masz pomysł na szkolenie zawodowe? Chcesz zorganizować zawody sportowe lub festyn integracyjny? Planujesz utworzyć świetlicę środowiskową? Skorzystaj ze wskazówek zawartych w podręczniku ?Program Operacyjny Kapitał Ludzki w 10 ...