V Piotrkowskie Święto Miodu zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę (21.07) zapraszamy w Rynek Trybunalski.
Nakręcenie i emisja filmu przedstawiającego miasto z lotu ptaka to główna nagroda w konkursie organizowanym przez Planete+. Zachęcamy do głosowania.
„Piotrków Trybunalski Miasto Królewskie” to tytuł albumu fotograficznego przedstawiającego najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Oficjalna prezentacja już w czwartek (18.07) w Mediatece 800-lecie.
Zgodnie z harmonogramem przebiega przebudowa placu Niepodległości. Na całym skwerze trwają prace brukarskie związane z ułożeniem nowych alejek.
12 lipca obchodzimy święto państwowe - Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Z tej okazji na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego pojawiły się biało-czerwone flagi.
Piotrkowianin Mateusz Górny został wicemistrzem Polski do lat 18 w biegu na 100 metrów. Srebrny medal wywalczył podczas zawodów, które zorganizowane zostały w Poznaniu.
Około miesiąca temu pojawiły się oficjalne wyniki egzaminu ośmioklasistów. Z analizy średnich wyników piotrkowskich uczniów płyną bardzo pozytywne wnioski. Średni wynik na wszystkich egzaminach jest lepszy niż średnia krajowa.
Przed nami modernizacja kolejnej ulicy w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Nową jakość zyska niewyremontowany odcinek ul. Grota-Roweckiego, od ul. Dąbrowskiego do ul. Sienkiewicza.
Dwójka piotrkowian: Alexander Pastuszyński oraz Emilia Staszór jako jedyni reprezentanci województwa łódzkiego znaleźli się wśród uczestników obozu naukowego ADAMED SmartUP.
„Stworzycielu Duchu, Przyjdź” - pod takim hasłem wyruszyła dziś (11.07) jubileuszowa 150. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę.