Dzisiaj: Czwartek 27 lutego 2020

W środę (26.02) w Urzędzie Miasta odbyła się siedemnasta sesja Rady Miasta. Radni przegłosowali jedenaście uchwał i przyjęli kilka sprawozdań.
Spotkanie inauguracyjne Rady Programowej kina "Piksel" odbyło się we wtorek (25.02) w Mediatece 800-lecia.
Msza święta, złożenie kwiatów oraz Bieg Tropem Wilczym – tak Piotrków Trybunalski uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się 1 marca. 
Film dokumentalny „Kraina miodu” to najnowsza propozycja kina "Piksel". Seans odbędzie się w piątek (28.02) w Mediatece 800-lecia.
Szukasz pomysłu na wakacje? Chcesz udoskonalić swój angielski i niemiecki? Weź udział w międzynarodowym workcampie KARAMEMPEL, który odbędzie się w wakacje.
Jak skonstruować łazik marsjański, co to jest sztuczna inteligencja oraz jak ją zaprogramować oraz czym jest VR, czyli Virtual Reality (wirtualna rzeczywistość). O nowinkach technologicznych opowiadali dziś w mediatece pracownicy naukowi Politechniki Częstochowskiej.
Rozpoczęcie konkursu „Nasza nowa przestrzeń” oraz konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenów wokół wieży ciśnień odbyły się w poniedziałek (24.02) w Mediatece 800-lecia.
Planujesz zainwestować w fotowoltaikę, pompy ciepła, kolektory słoneczne lub piece na pellet? Przyjdź na spotkanie informacyjne i sięgnij po 85 % dofinansowania z funduszy UE.
W środę (26.02) odbędzie się siedemnasta sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godz. 9:00, a sesję będzie można oglądać w internecie.
Blisko 600 tys. złotych pozyskał Piotrków Trybunalski na modernizację ul. Zalesickiej. Pieniądze pochodzić będą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.