22-03-2019

Składy Rad Osiedli

Za nami wybory do Rad Osiedli. Swoich przedstawicieli do jednostek pomocniczych gminy wybrano na dziewięciu osiedlach.
Strefa Rekreacji Street Workout Park „Wyzwolenie” to nowy sportowy obiekt, który już niedługo powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
23 marca w Kielcach świętować będziemy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W przededniu tego wydarzenia wspominamy uroczystości sprzed dwóch lat, które odbyły się w Piotrkowie.
Konkurs na palmę i pisankę, konkursy i warsztaty dla dzieci, występy artystyczne oraz poczęstunek wielkanocnym żurem – tak będzie wyglądał tegoroczny Jarmark Wielkanocny.
Viamontex to firma produkcyjna zajmująca się budową, wytwarzaniem i montażem obiektów konstrukcji stalowych. Centra handlowe, chłodnie, cementownie, hale logistyczne, sportowe i produkcyjne przemysłu hutniczego – to tylko niektóre obiekty pochodzące z piotrkowskiego zakładu.
Zima powoli odchodzi w niepamięć, a wraz z nastaniem cieplejszej aury ruszają kolejne prace drogowe na terenie miasta. Od kilku dni układany jest chodnik na ul. Słowackiego.
W piotrkowskim Muzeum już po raz pięćdziesiąty zorganizowane zostaną Dni Muzyki Kameralnej. Inauguracja już w najbliższą niedzielę (24.03).
Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem finałowego spotkania o Puchar Polski w piłce nożnej na szczeblu województwa łódzkiego. Mecz zostanie rozegrany w czerwcu na stadionie miejskim „Concordia”.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od czwartku (21.03) będzie działał przy ul. Orlej 11 (wjazd od ul. Żelaznej). PSZOK zlokalizowano na terenie ciepłowni C-1.
W najbliższy czwartek swoich przedstawicieli do jednostki pomocniczej gminy wybiorą mieszkańcy osiedla „Krakowskie Przedmieście-Sulejowska”. Będzie to ostatnie z zaplanowanych spotkań wyborczych.