Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

18 i 19 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się plenarne spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Związku Miast Polskich.
W środowy poranek, 18 czerwca br. reprezentacja piłkarzy z roczników 1994 i 1995 z Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej wyjeżdża na turniej piłkarski do niemieckiego Esslingen - miasta partnerskiego Piotrkowa Trybunalskiego.
Sprawnie przebiegają prace przy budowie parkingu na ul. Topolowej. W miejscu starej nawierzchni z masy bitumicznej i betonowych płyt chodnikowych pojawiła się już kostka, a stare, zniszczone krawężniki zastąpione zostały nowymi. W ramach ...
W czasie weekendu na piotrkowskim lotnisku odbył się American Old Picnic. Przez dwa dni miłośnicy kultury amerykańskiej i starych samochodów mieli okazję przyjrzeć się krążownikom szos z bliska.

W piątek 13.06 rozpoczynają się II Międzynarodowe Spotkania Fotograficzne W-Z Piotrków 2008" W imprezie wezmą udział fotograficy ze stowarzyszeń fotograficznych Ukrainy, Słowacji, Euroregionu Nysa, Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego ...

Kilkaset osób zwiedziło już wystawę edukacyjną ?Chrystianizacja Piotrkowa i regionu piotrkowskiego w czasach piastowskich?, która prezentowana jest w klasztorze OO. Bernardynów. Ekspozycja o początkach historii Polski przygotowana ...
Miesiąc przed czasem! 11 czerwca staw w Parku im. ks. J.Poniatowskiego zaczął napełniać się wodą. To zwieńczenie prac, związanych z oczyszczaniem dna stawu. Przy pomocy ciężkiego sprzętu powierzchnia została gruntownie oczyszczona.
7 czerwca 2008 ulice Piotrkowa Trybunalskiego były zajęte przez uczestników Biegu Piotrkowskiego. Gościem specjalnym Biegu był Jacek Wszoła - mistrz olimpijski. W biegu w poszczególnych kategoriach wzięło udział ponad 1000 uczestników.
Jarmark Trybunalski odbył się w tym roku na ul. Słowackiego. Setki mieszkańców odwiedziło ponad 60 stoisk z wyrobami rękodzieła czy zdrowym jedzeniem. Nasi przyjaciele z miast partnerskich zaprezentowali swoje regionalne potrawy.
Setki uczestników Biegu Piotrkowskiego, tysiące odwiedzających Jarmark Trybunalski, wreszcie kilkanaście tysięcy piotrkowian w amfiteatrze miejskim - tak wyglądały tegoroczne Dni Piotrkowa Trybunalskiego...