Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

14 i 15 maja br. w Warszawie odbędą się Środkowoeuropejskie Targi Nieruchomości i Inwestycji CEPIF - największe wydarzenie rynku nieruchomości w tej części Europy. Swoją ofertę inwestycyjną zaprezentuje również Piotrków Trybunalski.
Od piątku do niedzieli trwały imprezy, związane z jubileuszem 130-lecia Piotrkowskiej Straży Pożarnej. Obchody 130-lecia Piotrkowskiej Straży Pożarnej były elementem Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2008.
wystawy fotografii artystycznej, konkurs fotograficzno-literacki z nagrodami oraz prelekcje podróżników - to tylko niektóre propozycje Piotrkowskiego Festiwalu Podróży i Fotografii, który rozpocznie się w najbliższą sobotę.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę "Ślady Czterech Kultur na Ziemi Piotrkowskiej - miejsca, ludzie, wydarzenia". Wystawę będzie można oglądać końca maja.
Można tu wybudować kawiarenkę lub cukiernię. Można stworzyć lokal z niepowtarzalnym klimatem i muzyką. To zdecydowanie miejsce dla inwestora z pomysłem. Do wydzierżawienia działka, graniczącą z Parkiem im. J.Poniatowskiego.
Scenką historyczną i seminarium na temat powstania Straży Pożarnej w Piotrkowie rozpoczną się 9 maja (piątek) w zamku królewskim uroczystości z okazji jubileuszu 130-lecia piotrkowskiej jednostki. Będa one elementem Wojewódzkich Obchodów ...
Poprawa bytu najuboższych, przeciwdziałanie biedzie i wyrównywanie szans ? to główne cele pomocy charytatywnej dla najbiedniejszych mieszkańców Piotrkowa. Żywność dla potrzebujących wydawana jest w Domu Zakonnym OO. Jezuitów.
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego pozytywnie zaopiniowali wniosek Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka o dofinansowanie boiska sportowego w ramach programu pn.? Moje Boisko ? Orlik 2012?.

Piotrków Trybunalski staje się ważnym centrum logistycznym w kraju i w Europie. To niewątpliwy atut miasta i szansa na jego rozwój. Na ten temat rozmawiali będą naukowcy 7 i 8 maja w Sulejowie na pierwszej z cyklu konferencji naukowych.

8 maja 2008 roku rozpoczyna się X Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE. Pierwsza część festiwalu pod tytułem RÓŻNICE - INTERAKCJE odbędzie się w dniach 8 -10 maja 2008 roku w Centrum Sztuki Współczesnej ZAMEK UJAZDOWSKI w Warszawie.