Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

W krużgankach klasztoru o.o. Bernardynów można oglądać wystawę planszowo-fotograficzną pt. ?Chrystianizacja Piotrkowa i regionu piotrkowskiego w czasach piastowskich?.Wystawa prezentuje na 10 planszach postacie pierwszego polskiego króla ...

Już jutro (7 czerwca br.) ulice Piotrkowa Trybunalskiego będą zajęte przez uczestników Biegu Piotrkowskiego. Gościem specjalnym Biegu jest Jacek Wszoła - mistrz olimpijski, specjalista skoku wzwyż.

Dziś o godzinie 11:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno ? Wychowawczym rozpoczęły się Dni Piotrkowa Trybunalskiego. Festyn dla podopiecznych Ośrodka odbywa się pod wiele mówiącym tytułem ?Witajcie w naszej bajce?.

Świetnie wypadli w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria skrzatów do lat 12 ?O Puchar Gór Świętokrzyskich? w Kielcach zawodnicy Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Kozica? Piotrków Trybunalski.
Rozpoczęły się prace przy oczyszczaniu stawu w Parku im. ks. J.Poniatowskiego. Pierwszym etapem prac jest oczyszczenie i odmulenie dna stawu przy użyciu ciężkiego sprzętu, który już pojawił się na terenie parku.
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie Trybunalskim zainteresowanych wielokulturowością miasta do wzięcia udziału w konkursie "Żydzi w Piotrkowie". Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach - prac ...

W dniach 16 ? 20 czerwca 2008 roku, w ?Galerii Off? przy ulicy Dabrowskiego, odbywa się wystawa fotografii pt. ?Gdybym miał jedenaście kapeluszy...?

Goście z 5 miast partnerskich będą uczestniczyć w tegorocznych obchodach Dni Piotrkowa Trybunalskiego. Niemcy i Ukraińcy wystartują w Biegu Piotrkowskim a wszystkie delegacje zaprezentują się podczas Jarmarku Trybunalskiego.
W czwartek (05.czerwca br.) w Amfiteatrze Miejskim odbędzie się koncert "Ty mów" poświęcony pamięci Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu zespołu "Moria" rozpocznie się o godzinie 20:00.

Atrakcyjna działka na obrzeżach zabytkowego Parku im. Ks. Józefa Poniatowskiego nadal czeka na inwestora z pomysłem. Nieruchomość doskonale nadaje się np. na lokalizację kawiarenki. Czy tak się stanie? Wszystko okaże się 4 lipca, bowiem ...