Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

22 października o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa fotografii ?Droga Romańska - architektura romańska Magdeburga i Saksonii ? Anhalt?. Wystawa, nawiązująca do XIII Piotrcovii, jest częścią obchodów jubileuszu 790-lecia miasta.
Piotrkowskie Towarzystwo Muzyczne im. F. Lessla zaprasza miłośników muzyki klasycznej na koncert zespołu VIVO TRIO. Magdalena Kling-Fender, Robert Fender, Katarzyna Kling wystąpią w ramach Piotrkowskich Wieczorów Muzycznych.
W dniach 18 - 21 października 2007 delegacja piotrkowskich samorządowców i radnych uczestniczy w dorocznej Konferencji Miast Partnerskich w Vienne (Francja). Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest Dziedzictwo narodowe.

Już 10 listopada, gdy tylko pozwoli na to pogoda, ruszy piotrkowskie lodowisko. Lodowisko, którego nie było w naszym mieście od kilkunastu lat (ostatnio funkcjonowało przy ul. Batorego) będzie czekać na wszystkich mieszkańców miasta.

Koniec remontu ulicy Sulejowskiej już blisko. Od 20 października br. (sobota) firma Skanska układa ostatnią warstwę bitumiczną na ulicy Sulejowskiej.
Druga edycja akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizowana przez Bibliotekę w ramach autorskiego programu "Medialna podróż w krainę książki i informacji". Tym razem bibliotekarki czytały "Kubusia Puchatka" w Domu Małego Dziecka.
Turniej piłki nożnej kończący piotrkowski sezon futbolowy odbędzie się w najbliższą sobotę (20 października) na osiedlu Wronia.
Prezydenta Miasta i Przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na debatę dotycząca komunikacji miejskiej na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Ukazała się kolejna pozycja z serii wydawniczej ?Biblioteka Piotrków 800?- ?Piotrków Trybunalski w latach pierwszej wojny światowej? Aleksego Piasty. Spotkanie z autorem odbyło się dziś w piotrkowskim zamku.

W dniach 19-21 paźdzernika obbędzie się już V Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy TRYBUNAŁY KABARETOWE 2007. Wystąpi m.in. Jerzy Kryszak, Jacek Fedorowicz, Kabaret UCHO czy kabaret Słuchajcie.