Aktualności

W środę 6 września 2006 roku podpisana została umowa dot. funkcjonowania Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem. Prezydent zaprosił założycieli Instytutu do jego siedziby przy ul. Farnej 8 w Piotrkowie Trybunalskim.
Budowa obwodnicy składa się z kilu etapów. Od 2003 roku, kiedy przystąpiono do realizacji projektu, udało się zmodernizować i poszerzyć ulicę Sulejowską od granic miasta do nowego ronda wykonanego przy jeziorze Bugaj.
Około stu osób Parlamentarzystów i Radnych Rady Miasta wzięło udział w otwarciu wystawy "Piotrków w dziejach parlamentaryzmu polskiego". Wystawa pod takim tytułem otwarta została w dniu 19 lipca br. w holu Sali Kolumnowej Sejmu.
Prezydent Miasta dokonał oceny wyników finansowych Miasta z pierwsze półrocze 2006.
Wystawa ?Malarskie fascynacje? to trzy indywidualne prezentacje artystów z Warszawy : Iwony Sielczak, Jadwigi Skrzyckiej ? Wiśniewskiej oraz Stanisława Jerzego Dołżyka.
Podpisaniem przez 33 osoby ? parlamentarzystów, samorządowców i radnych - stanowiska w sprawie przebiegu trasy S8 łączącej Wrocław z Warszawą przez Wieruszów, Wieluń, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Rawę Mazowiecką i Mszczonów ...
Już 20 kilometrów ścieżek rowerowych mamy w Piotrkowie Trybunalskim. Większość ścieżek oddanych zostało do użytku w tym roku.
Prezydent Miasta uruchomił pomoc dla uczniów z rodzin najbiedniejszych - stypendia socjalne dla uczniów zamieszkałych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie lub ich opiekunowie, w rodzinach których dochód na osobę nie przekracza 316 ...
Będą nowe miejsca pracy dla piotrkowian. Podpisana została umowa, na podstawie której władze Logistic City udostępniły obiekty operatorowi logistycznemu M&M. Jest to pierwszy klient piotrkowskiego centrum logistycznego.
Ruszyła jedna z większych inwestycji handlowo-usługowych w Piotrkowie Trybunalskim. Rozpoczęły się prace w dawnym budynku SIGMATEXU przy ul. Sulejowskiej 45. Inwestycja nosi roboczą nazwę Piotrkowska Manufaktura.