Bezpieczniej na ul. Jagiellońskiej i Reymonta

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 1 =
Link
7 + 1 =
DSC_4285
Bezpiecznej i bardziej komfortowo można poruszać się już ulicami Reymonta oraz Jagiellońską na odcinku od ul. Batorego do Krakowskiego Przedmieścia. Dzięki ostatnim pracom drogi zyskały nową nawierzchnię jezdni oraz wygodne chodniki.
 
Koniec pierwszego oraz początek drugiego kwartału w naszym mieście odbywał się pod znakiem inwestycji drogowych. Swój wygląd w ostatnim czasie zmieniło wiele piotrkowskich dróg. Modernizowane były zarówno główne arterie miasta jak i osiedlowe uliczki. Kolejnymi drogami, które niedawno zyskały nową jakość są ulice: Jagiellońska na odcinku od ul. Batorego do Krakowskiego Przedmieścia oraz Reymonta.

- Zarówno na ul. Jagiellońskiej, jak i ul. Reymonta w pierwszej kolejności wykonywane były prace demontażowe oraz brukarskie po dwóch stronach modernizowanych ulic. Drogowcy zerwali stare krawężniki oraz płyty chodnikowe, które zostały zastąpione ciągami pieszymi z kostki betonowej. Kolejne prace przeniosły się bezpośrednio na ulice. Sfrezowana została stara nawierzchnia jezdni, uzupełniona podbudowa drogi i wylane kolejne warstwy asfaltu – informują pracownicy ZDiUM i dodają.
- Na modernizowanych ulicach pozostało rozmalowanie przejść dla pieszych oraz linii wytyczających miejsca parkingowe. Będzie to możliwe, gdy z nowo położonego asfaltu odparują związki chemiczne. Plac budowy aktualnie jest porządkowany.


Ul. Jagiellońska oraz ul. Reymonta to dwie z dwunastu odcinków ulic, które przechodzą modernizację oparciu o dofinansowanie z programu "Polski Ład". Łączna długość odcinków ulic objętych projektem to około 5.000 metrów.

Galeria zdjęć:
Zdjęcia od nr 1 do nr 7 - modernizacja ul. Jagiellońskiej,
zdjęcia od nr 8 do nr 18 - modernizacja ul. Reymonta.
← powrót