Nowi Honorowi Obywatele Miasta (30.04.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
28 kwietnia 2008 roku Rada Miasta nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego o.Gracjanowi Kubicy (gwardianowi OO.Bernardynów) i o. Andrzejowi Lemieszowi (superiorowi OO. Jeziutów)

28 kwietnia 2008 roku Rada Miasta nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego o.Gracjanowi Kubicy i o.Andrzejowi Lemieszowi.

Gwardian.jpgOjciec Gracjan Kubica  jest Gwardianem Klasztoru Ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim od czerwca 2000 roku. Ma na swoim koncie wiele zadań, jest wychowawcą dzieci i młodzieży -  w szczególności z rodzin patologicznych i biednych. Z myślą o swoich podopiecznych założył Oratorium Świętego Antoniego, do którego uczęszcza niemal 240 dzieci. Ojciec Gracjan organizuje im wolny czas po zajęciach szkolnych i prowadzi akcję dożywiania.
Superior1.jpgOjciec Andrzej Lemiesz od 6 lat jest Superiorem Ojców Jezuitów. Przebywa w Piotrkowie Trybunalskim od 1999 roku. Jest organizatorem licznych uroczystości religijnych, przyczynił się do koronacji Obrazu Matki Bożej Trybunalskiej przez Benedykta  XVI w Warszawie. Dzięki jego działaniom dokonano odnowienia zabytkowej ambony i ołtarza głównego w  barokowym jezuickim kościele. Pomaga osobom uzależnionym od alkoholu dla których organizuje duszpasterstwa. Przy wsparciu superiora w kościele działają zespoły muzyczne,, Nazaret?, ,,Gloria de Dios? i ?Magis?.

← powrót