Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Piotrkowski Festiwal Podróży i Fotografii (09.05.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
wystawy fotografii artystycznej, konkurs fotograficzno-literacki z nagrodami oraz prelekcje podróżników - to tylko niektóre propozycje Piotrkowskiego Festiwalu Podróży i Fotografii, który rozpocznie się w najbliższą sobotę.

?Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.? Ryszard Kapuściński

Piotrkowskie Stowarzyszenie Jazzowe ?Degress? przy współpracy z Urzędem Miasta, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym oraz Piotrkowską Grupą Rowerową zaprasza na Piotrkowski Festiwal Podróży i Fotografii.
clip_image002.jpg  W ramach przedsięwzięcia odbędą się wystawy fotografii artystycznej, konkurs fotograficzno-literacki z nagrodami oraz prelekcje podróżników. Wysłuchamy opowieści o wyjątkowym podróżniku Kazimierzu Nowaku, dowiemy się jak zobaczyć 3 stolice w 3 tygodnie mając do dyspozycji tylko rower, a może aż rower, przeniesiemy Państwa do ?Kraju Kwitnącej Wiśni?, jak również pozwolimy na chwilę zachwytu tajemniczym i zaskakującym Krymem.
Galeria1.JPG   Gośćmi Festiwalu będą m.in. członkowie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Jazzowego ?Degress? Kamila Młot i Janusz Woźny, których fotografie są prezentowane w Galeri w Magistracie. Opowiedzą oni o nadzwyczajnej i wyjątkowo ekscytującej podróży do Mongolii. Opowieść i zdjęcia naszych prelegentów przybliżą nam szczegóły podróży Koleją Transsyberyjską. Wraz z nimi odwiedzimy Mińsk, Moskwę oraz Irkuck, a także przemierzymy ponad 2000 km przez centralne i południowe rejony samej Mongolii.
Tego wszystkiego będziemy mogli wspólnie doświadczyć już 10 i 11 maja w Galerii 106 przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym, ul. Słowackiego 114/118, budynek dydaktyczny B. Wstęp dla wszystkich jest wolny.
Impreza  organizowana jest pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na http://pfpif.degress.pl.

 

← powrót