Polki bezlitosne dla Irlandek

5 + 7 =
5 + 7 =
DSC_1702
Wynikiem 6-1 zakończył się mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Irlandii w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 w piłce nożnej kobiet. Nasza kadra z kompletem zwycięstw wygrała turniej eliminacyjny i trafiła do następnego etapu kwalifikacji.
Piotrków Trybunalski był jednym z dwóch miast-gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 kobiet w piłce nożnej. Na stadionie miejskim "Concordia" rozegrano 3 spotkania eliminacyjne.
W pierwszym meczu rywalizowały ze sobą reprezentacje Norwegii i Irlandii. Mecz do samego końca był zacięty. O jego losach zadecydowały ostatnie minuty spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Norweżek 1-0.

Kolejnym spotkaniem, jakie odbyło się w Piotrkowie, był pojedynek pomiędzy kadrami Irlandii i Islandii. Mimo że Irlandki do przerwy prowadziły 1-0 ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Po ostatnim gwizdku na tablicu widniał wynik 1-3.

Dopiero w środę (18 października) przed piotrkowską publicznością zaprezentowała się reprezentacja Polski. Nasze kadrowiczki podejmowały w ostatniej kolejce drużynę Irlandii. Na trybunach zasiadło kilkaset osób, które głośnym dopingiem wspierały polską kadrę. Mecz mógł się podobać ponieważ obfitował w wiele ciekawych akcji i przede wszystkim bramek.

Już w 2 minucie błąd naszych defensorek wykorzystała Rebecca Devereux, która wykorzystała sytuację "sam na sam" z Hanną Wieczerzak i niespodziewanie wyprowadziła reprezentację Irlandii na prowadzenie. Jak się później okazało było to ich jedyne trafienie w tym meczu. Niespełna 15 minut po stracie bramki padło wyrównanie. Na listę strzlczyń wpisała się Julia Ostrowska, która pewnym strzałem w "długi róg" pokonała Clodagh Fitzgerald. Cztery minuty później było już 2-1 dla naszej reprezentacji. Ładną akcję wykończyła Anna Skrzypczak. Po pół godzinie gry było już 3-1. W 30 minucie za zagranie ręką sędzia Anastasia Mylopoulou podyktowała dla Polski rzut karny, dodatkowo pokazując czerwoną kartkę Keevie Flynn za zagranie piłki ręką. Rzut karny pewnie wykonuje Zuzanna Witek. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.
W drugiej części podopieczne Marcina Kasprowicza kontrolowały przebieg spotkania i dołożyły jeszcze trzy trafienia autorstwa: Oliwii Związek, Oliwii Łapińskiej oraz Julii Ostrowskiej, dla której była to druga bramka w tym meczu.
Polki pewnie pokonały zespół Irlandii 6-1 i z kompletem punktów, i tylko jedną straconą bramką, zajęły pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej i awansowały do kolejnej fazy eliminacji do Mistrzostw Europy U-17.

- Bardzo dziękuję licznie zgromadzonej publiczności za wspaniały doping, który poniósł naszą reprezentację do zwycięstwa. Dziękuję również pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji za bardzo dobre przygotowanie obiektu do meczów międzypaństwowych - podsumował turniej prezydent Krzysztof Chojniak.

Irlandia U-17 – Polska U-17 1:6 (1:3)
Devereux 2′ – Ostrowska 12′, 90’+4′, Skrzypczyk 16′, Witek 30′ (k), Związek 55′, Łapińska 78′

Irlandia: Clodagh Fitzgerald – Sorcha Melia (66′ Aolbhee Brennan), Eve O’Carroll, Clodagh Daly, Kiera Sena (83′ Amy Tierney), Katie Lawlee, Keeva Flynn, Lucy O’Rourke (36′ Anna Hegarty), Hazel Donegan (66′ Hannah O’Brien), Emma Duffy, Rebecca Devereux (83′ Katie O’Reilly)

Polska: Hanna Wieczerzak – Emilia Sobierajska (46′ Iga Witkowska), Magda Piekarska (67′ Martyna Bartczak), Oliwia Łapińska, Anna Skrzypczyk (67′ Krystyna Flis), Aleksandra Kuśmierczyk (46′ Maja Zielińska), Weronika Araśniewicz, Zuzanna Witek, Zofia Dubiel, Oliwia Związek (74′ Nina Abe), Julia Ostrowska