Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Sprzątanie Świata - Piotrków (14.09.2006)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Już w piątek 15 września rusza kolejna akcja Sprzątanie Świata - Piotrków. Hasło tegorocznej zbiórki śmieci brzmi: ?SIĘ NATURA PRZYSTOSUJE?. W tegorocznej akcji przewiduje się, że udział weźmie ok. 9 000 uczestników. W roku 2005 w ...

Sprzątanie Świata ? Piotrków Trybunalski 2006?.

Akcja odbędzie się w dniach: 15, 16, 17 września 2006 r.

?SIĘ NATURA PRZYSTOSUJE? to hasło tegorocznej akcji, nawiązuje ono do świadomości ekologicznej części naszego społeczeństwa, której los środowiska naturalnego ciągle jeszcze jest obojętny.

W tegorocznej akcji przewiduje się, że udział weźmie ok. 9 000 uczestników. W roku 2005 w akcji brało udział 8 988 osób, głównie dzieci oraz młodzież szkolna.

Przewidywany obszar do sprzątania w czasie tegorocznej akcji to:

1. las Bujnowski,

2. las Wierzejski,

3. las Rakowski,

4. las przy ul. Kleszcz i Podole,

5. obszar Zbiornika Bugaj,

6. najbliższe otoczenie szkół i przedszkoli.

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zapewni bezpłatnie dla uczestników akcji worki i rękawice w ilości:

- worki o pojemności 120 l ? 4 000 szt.

- rękawice jednorazowe ? 9 000 szt.

Zebrane odpady odbierane będą przez specjalistyczne firmy, które zadeklarowały ich bezpłatny wywóz na składowisko odpadów w ramach akcji. Ze względu na rozległy teren naszego miasta, który chętni zamierzają posprzątać, firmy zebrane odpady będą wywoziły na wysypisko do dnia 20 września 2006 r.

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa apeluje do mieszkańców miasta o informowanie referatu ul. Szkolna 28 w Piotrkowie Tryb. tel. 732-18-45 o pozostawionych workach po akcji ?Sprzątanie Świata?. 

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w związku z akcją ?Sprzątanie Świata 2006? ogłosił dla przedszkolaków konkurs na: NAJCIEKAWSZEGO STRAŻNIKA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU LASU. Strażnicy mogą być wykonani z surowców wtórnych przez wszystkie dzieci z danej grupy. Liczymy na wykazanie się inwencją twórczą przez dzieci. Każde przedszkole może dostarczyć dwóch najciekawszych strażników do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Piotrkowie ul. Szkolna 28 do dnia 25 września.

Dla szkół podstawowych Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa przygotował konkurs na najciekawszą pracę plastyczną, temat:

?ŻYJ W ZGODZIE Z NATURĄ?.

Konkurs rozstrzygany będzie w dwóch grupach wiekowych:

- klasy I ? III,

- klasy IV ? VI.

Praca powinna być wykonana indywidualnie przez ucznia, dowolną techniką na kartonie formatu A-2. Każda szkoła może złożyć po pięć prac z każdej w/w grupy wiekowej, które będą reprezentowały placówkę. Prace należy podpisać na odwrocie imieniem i nazwiskiem ucznia, numerem szkoły i klasy.

Termin dostarczenia prac do referatu upływa z dniem 25 września. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do dnia 5 października. Laureaci najlepszych prac zostaną nagrodzeni. 

← powrót