Trwa wymiana wodociągu na Wojska Polskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 2 =
Link
2 + 2 =
DSC_6117
Trwają prace przy wymianie wodociągu w ul. Wojska Polskiego na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Jest to pierwszy etap inwestycji, która obejmie także roboty drogowe oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Kostromską.
Roboty podzielone są na dwa etapy. Pierwszy polega na wymianie całej magistrali wodociągowej w ulicy, który prowadzi miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Drugi etap rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca po wyłonieniu wykonawcy przebudowy całego fragmentu drogi. Zakres inwestycji obejmie wymianę nawierzchni jezdni, budowę nowych chodników ze ścieżką rowerową (po północnej stronie) oraz przebudowę skrzyżowania z ul. Kostromską.
- Aktualnie ruchem kieruje tutaj sygnalizacja świetlna. Po analizie i wsłuchaniu się w uwagi kierowców oraz mieszkańców zdecydowaliśmy się na wybudowanie w tym miejscu ronda. Jestem przekonany, że pozwoli to upłynnić ruch w tym rejonie miasta. To również nabezpieczniejsza forma skrzyżowania - podkreśla prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
 
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. - Prosimy zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie jeżdzić na pamięć - zaznaczają urzędnicy.
← powrót