Trwają prace na ul. Przedborskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 7 =
Link
8 + 7 =
DSC_0046
Trwa modernizacja ul. Przedborskiej. Na remontowanym odcinku zerwano już starą nawierzchnię jezdni, a od najbliższego poniedziałku (2.10) rozpoczną się roboty ziemne. Przebudowany zostanie wodociąg oraz kanalizacja sanitarna.
Ulica Przedborska jest kolejną drogą w mieście, która przechodzi aktualnie gruntowną przebudowę. Prace odbywają się pomiędzy dwoma rondami: Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników. Modernizacja rozpoczęła się na początku zeszłego tygodnia zerwaniem starej nawierzchni jezdni. Od najbliższego poniedziałku (2.10) rozpoczną się roboty ziemne.
- Od następnego tygodnia roboty będą skupiać się na przebudowie wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej. Następnie przebudowana zostanie sieć teletechniczna i energetyczna – przybliżają harmonogram prac pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Ponadto w ramach inwestycji wybudowane zostanie odwodnienie drogi, wymienione zostaną krawężniki oraz obustronne chodniki wraz ze zjazdami do posesji. Po północnej stronie jezdni powstanie ścieżka rowerowa a na zakończenie od podstaw przebudowanie zostanie droga i ustawione zostaną lampy oświetleniowe z oprawami LED.
- Odtworzone zostaną również obszary zieleni przydrożnej. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku – dodają pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Koszt inwestycji to blisko 2,8 mln zł. Miasto wyda na ten cel jednak dużo mniej, ponieważ pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie ponad 2,3 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej.
 
← powrót