Dzisiaj: Środa 10 września 2025

Zmiana organizacji ruchu dla kierowców i rowerzystów na ul. Szkolnej

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 8 =
Link
5 + 8 =
Przejazd w jednym kierunku, zakaz wjazdu z Al. Armii Krajowej, kontraruch rowerowy to najważniejsze zmiany na ul. Szkolnej – na odcinku tej ulicy między Kościelną a Alejami Armii Krajowej. Nowa organizacja ruchu obowiązuje już od 5 września. Apelujemy do kierowców, by nie jeździli tędy „na pamięć".


Ulica Szkolna na tym odcinku jest już drogą jednokierunkową w stronę Al. Armii Krajowej. O zakazie wjazdu w ulicę Szkolną informują ustawione przy Al. Armii Krajowej znaki – dwa z zakazem skrętu w prawo i jeden z zakazem wjazdu przy skrzyżowaniu ze Szkolną. Zatem w ul. Szkolną nie wjedziemy już od strony Al. Armii Krajowej.

Apelujemy do kierowców, by nie jeździli „na pamięć" i stosowali się do nowego oznakowania. Na tym odcinku ul. Szkolnej w obu kierunkach mogą poruszać się rowerzyści. Z myślą o nich na wlotach ulicy powstał kontraruch rowerowy. To rozwiązanie umożliwi im jazdę „pod prąd” na ulicy jednokierunkowej. Dzięki temu będą mogli bezpieczniej poruszać się po mieście, unikać ruchliwych tras, skracać dystans i omijać zatłoczone miejsca. 

Zgodnie z sugestiami kierowców – takie zmiany na ulicy Szkolnej pozwolą na swobodniejszy przejazd tym odcinkiem ulicy i zachowanie miejsc parkingowych.
← powrót