Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

„Świątynie ortodoksyjne” to hasło kolejnego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Podczas wycieczki zwiedzający zobaczą miejsca, w których funkcjonowały świątynie prawosławne.
Blisko 8 kilometrów będą mieli do przejścia uczestnicy pierwszego tegorocznego rajdu Nordic Walking organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start i metę wędrówki wyznaczono w Bronisławowie.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnich imprezach zorganizowanych przez Centrum Informacji Turystycznej. Piotrkowianie mogli zwiedzić piotrkowski Pałac Zygmunta Starego oraz zobaczyć jak wygląda niebo z perspektywy planetarium.
MKS Piotrkowianin aktywnie włączył się w pomoc dla małej Laury Matuszewskiej, która urodziła się z zespołem Aperta. Więcej na temat zmagań dziecka z chorobą można przeczytać TUTAJ.
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na spotkanie z Jakubem Puławskim i Markiem Niewiadomym, członkami Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów, którzy w grudniu 2015 roku wywalczyli w Australii tytuł wicemistrzów świata.
Pałac wieżowy Zygmunta Starego to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym mieście. W najbliższą sobotę (5.03) będzie okazja, aby dokładniej poznać piotrkowski Zamek Królewski.
Za nami kolejne targi turystyczne z udziałem Piotrkowa. W miniony weekend nasze stoisko zachęcało do odwiedzenia trybunalskiego grodu podczas łódzkich targów turystycznych „Na Styku Kultur”.
Styczniowe seanse astronomiczne organizowane przez Centrum Informacji Turystycznej w planetarium I Liceum Ogólnokształcącego cieszyły się ogromną popularnością. To spowodowało, że CIT zaplanował dodatkowe spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę (5.03).
Historia zakonów była tematem przewodnim drugiego „Spotkania z historią regionu”, które w miniony piątek (26.02) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
4 złote medale wywalczyli piotrkowscy badmintoniści Karolina Władzińska i Mateusz Danielak podczas Grand Prix Polski Carpatia Bad, które w weekend odbyły się w Przemyślu.  Był to trzeci, z cyklu czterech, najważniejszych turniejów juniorskich w naszym kraju.
Podopieczni Doroty Danielak w Przemyślu spisali się znakomicie, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.