W miniony piątek (22.04) na całym świecie obchodzono Dzień Ziemi - największe święto ekologiczne na świecie. W obchody włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3.
Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz piotrkowskie Muzeum zapraszają na sesję naukową organizowaną z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W minioną niedzielę (24.04) w Zamku Królewskim zakończono 47. Dni Muzyki Kameralnej. Ostatni tegoroczny koncert nosił tytuł „Ogniem i mieczem-śpiewem i lutnią”.
W najbliższą niedzielę (24.04) w Muzeum odbędzie się ostatni koncert w ramach 47. Dni Muzyki Kameralnej. Występ będzie podsumowaniem tegorocznej edycji.
„To MY tworzymy świat” to hasło warsztatów filmowych dla uczniów, które w najbliższy wtorek (26.04) zorganizowane zostaną w IV Liceum Ogólnokształcącym.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Szanuj ziemię”. Siódmą edycję rywalizacji zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 13.
W najbliższą sobotę (23.04) w Gimnazjum nr 5 odbędą się XV Targi Wydawnictw Edukacyjnych organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Ekonomicznej oraz tytuły finalistów i laureatów w kilku Olimpiadach – to tegoroczne osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
W najbliższy piątek (22.04) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych spotkać będzie można m.in. królową Jadwigę, dwórki oraz rycerzy. Wszystko za sprawą „Dnia otwartego”, który organizowanu jest w placówce. 
Dwóch laureatów i jeden finalista to dorobek uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w zawodach centralnych prestiżowej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbyły się w Ostrzeszowie.