W niedzielę (8.05) na boisku piotrkowskiej filii UJK odbył się III Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”.
09-05-2016

Hawaje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższy piątek (13.05) na spotkanie z podróżniczką Zofią Suską. 
Piotrkowscy artyści działający w „Klubie Seniora” Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK otrzymali kolejne wyróżnienie. Tym razem laur zdobył kabaret „Trzeciaki”.
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza w najbliższą niedzielę (8.05) na rodzinny festyn historyczny „Wioska Wikinga”.
Trzy miejsca na podium wytańczyli młodzi artyści z Klubu Kultury „Jaskółczyn” w dwóch festiwalach, które zorganizowano pod koniec kwietnia.
Koncertem finałowym VI Piotrkowskiego Festiwalu Piosenki „Najpiękniejsze są polskie piosenki” zakończyliśmy tegoroczne miejskie uroczystości rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Piotrkowski program uroczystości rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja był w tym roku wyjątkowo bogaty. Jednym z jego elementów był piknik harcerski w parku Jana Pawła II.
02-05-2016

Miecugow w MBP

Grzegorz Miecugow, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny będzie gościł w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, zaplanowano  w czwartek (11.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Młodzi artyści z Koła Teatralnego „Maska” działającego przy Gimnazjum nr 2 zakwalifikowali się do finałowej trzynastki Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. To ogólnopolski konkurs, który w tym roku organizowany jest już po raz czterdziesty trzeci.
„Czar kolei – okiem maszynisty” to tytuł tegorocznego konkursu organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych z okazji Trybunałów Modelarstwa Kolejowego, które w naszym mieście odbędą się w czerwcu.