Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają ma koncert karnawałowy, który odbędzie się w najbliższy czwartek (28.01) w siedzibie uczelni (ul. Słowackiego 114/118).
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu do wzięcia udziału w szóstej edycji konkursu „Gloria Victis!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”.
Wczoraj (21.01) odbyły się wybory samorządu Klubu Seniora, działającego przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny wykład szóstej edycji „Dominikańskiej Szkoły Wiary”. Tym razem będzie on poświęcony sprawiedliwości, o której opowiadać będzie ojciec Andrzej Kuśmierski.
Teatr Progresywny O’Tinker’s Bar i Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na wernisaż wystawy podsumowującej pięć lat działalności teatru. Impreza odbędzie się w sobotę (23.01) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w minionym tygodniu wzięli udział w warsztatach twórczych zorganizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych. Tematem zajęć była „Rzeźba z drutu”.
W poniedziałek (25.01) startuje kolejny cykl warsztatów artystycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Sara Łachman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 została laureatką IV edycji konkursu plastycznego „Europejska Bombka”. Nagrodę główną - wyjazd studyjny do Brukseli - oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono podczas piątkowej uroczystości w Łodzi.
Choć święta Bożego Narodzenia już za nami to nie minął jeszcze czas wspólnego kolędowania. Na kolejny koncert bożonarodzeniowy zaprasza Centrum Idei ku Demokracji. Tym razem najpiękniejsze kolędy zabrzmią w góralskiej aranżacji.
Na kolejny pokaz z cyklu KinODA zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych. W najbliższy czwartek (21.01) w galerii przy ul. Dąbrowskiego zaprezentowany zostanie film biograficzny „Pollock”.