Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

W niedzielę (4.09) w Centrum Idei ku Demokracji zainaugurowano wystawę poplenerową prac nauczycieli, uczestników V. Wiosennej Akademii Sztuki.
Noblowska powieść Henryka Sienkiewicza była bohaterem kolejnej odsłony ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. „Quo Vadis” zabrzmiało także Piotrkowie.
Od początku września w Centrum Idei ku Demokracji można oglądać kolejną wystawę fotograficzną. Prezentacja nosi tytuł „Meksyk” i pokazuje oblicze latynoamerykańskiego kraju.
Od września tego roku rodzicie uczniów klas III i V szkół podstawowych oraz II gimnazjum nie muszą kupować szkolnych podręczników. Szkoły zapewnią uczniom darmowe książki w ramach rządowej reformy.
01-09-2016

Rodzinnie w Muzeum

W ostatnią sobotę wakacji w Zamku Królewskim odbyło się drugie „Rodzinne Spotkanie w Muzeum”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych fanów historii.
Przeżyj na nowo losy bohaterów sienkiewiczowskiej powieści „Quo Vadis” i przyłącz się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. W piątą edycję „Narodowego Czytania” włączy się także Piotrków Trybunalski.
31-08-2016

Wernisaże w ODA

2 września Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch nowych wystaw. Prezentacje od piątku będzie można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
Już jutro (1.09) tysiące dzieci w naszym mieście zainauguruje nowy rok szkolny. Ten wyjątkowy dzień to szczególne wydarzenie dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę.
Krystyna Giżowska będzie kolejną bohaterką cyklu spotkań „Podwieczorek z gwiazdą”. Artystka w Piotrkowie Trybunalskim będzie gościć w najbliższy czwartek (1.09).
Już w czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Tradycyjnie przed „pierwszym dzwonkiem” w Urzędzie Miasta odbyła się narada dyrektorów wszystkich publicznych placówek oświatowych funkcjonujących w naszym mieście.