Dzisiaj: Niedziela 18 sierpnia 2019

13-01-2016

"Czar kolei" w ODA

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Czar kolei". Prace będzie można oglądać od piątku (15.01) galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Wyplatanie koszyków z wikliny papierowej to propozycja warsztatów rękodzielniczych, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki poświęcone granicom w sztuce. Gościem będzie Krzysztof Jurecki, historyk i krytyk sztuki.
Laureat Nagrody KLIO, zwanej „Noblem dla historyków”, piotrkowianin Marcin Łukasz Majewski będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jerozolimska 29).
Galeria „u Panien” zaprasza na kolejną malarską wystawę. Tym razem obejrzeć będzie można obrazy wykonane przez piotrkowskiego artystę Juliusza Marwega.
W wypełnionym po brzegi kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbył się wczoraj (6.01) szósty Wieczór Jedności, który w tym roku nosił nazwę „Kolędy Jedności”.
Muzyczna niespodzianka czeka na piotrkowian w uroczystość Objawienia Pańskiego. Jutro (6.01) w kościele św. Jacka i św. Doroty (ul. Wojska Polskiego 35) odbędzie się 6. Wieczór Jedności, który w tym roku nosi nazwę „Kolędy Jedności”. 
Wraz z początkiem stycznia pojawił się nowy informator kulturalny, w którym można znaleźć informacje o wszystkich organizowanych w naszym mieście w najbliższym miesiącu wydarzeniach.
"Uboga noc", pod takim tytułem kryje się kolejny koncert kolęd, który 3 stycznia 2016 roku (niedziela) odbędzie się w Centrum Ideii ku Demokracji.
„Miłość jest najważniejsza” ewoluuje. Spektakl piotrkowskiego artysty Krzysztofa Kamińskiego ma nową, jeszcze bardziej liryczną wersję.