Za nami szesnasta edycja konkursu poetyckiego „I Ty bywasz poetą…” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Uroczysta gala finałowa podsumowująca tegoroczną rywalizację młodych poetów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Aż trzy nowe wystawy fotograficzne czekają w Ośrodku Edukacji Artystycznej. Wernisaże zaplanowano na najbliższy piątek (15.04).
W sobotę (9.04) w II Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano Dzień Otwarty. Gimnazjaliści mogli poznać ofertę edukacyjną, zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.
W piątek (8.04) w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów. Wśród wyróżnionych znalazło się aż siedmiu uczniów piotrkowskich szkół.
W sobotę (9.04) w Zamku Królewskim rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przez Stowarzyszenie „Chrobry”, Muzeum oraz I Liceum Ogólnokształcące.
W minioną sobotę (9.04) w piotrkowskim Muzeum odbyła się sesja popularnonaukowa „Mesco dux Polonie baptizatur DCCCCLXVI 1050. rocznica Chrztu Polski”.
Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski będzie tematem sesji popularnonaukowej, która jutro (9.04) odbędzie się na piotrkowskim Zamku Królewskim.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem w galerii „U Panien” będzie można zobaczyć prace Ireny Wodzinowskiej.
„Wielokulturowość i kryzys migracyjny. Wyzwania współczesności” – tak brzmi tytuł spotkania organizowanego w najbliższy poniedziałek (11.04) przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ETHNOS.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na 47. Dni Muzyki Kameralnej. Koncert inauguracyjny zaplanowano w najbliższą sobotę (9.04).