Wraz z początkiem stycznia pojawił się nowy informator kulturalny, w którym można znaleźć informacje o wszystkich organizowanych w naszym mieście w najbliższym miesiącu wydarzeniach.
"Uboga noc", pod takim tytułem kryje się kolejny koncert kolęd, który 3 stycznia 2016 roku (niedziela) odbędzie się w Centrum Ideii ku Demokracji.
„Miłość jest najważniejsza” ewoluuje. Spektakl piotrkowskiego artysty Krzysztofa Kamińskiego ma nową, jeszcze bardziej liryczną wersję.
W Szkole Podstawowej nr 11 przeprowadzono przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dary maluchom zostaną przekazane jeszcze przed świętami.
W najbliższą niedzielę (27.12) w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”.
„Było… nie minęło. Kronika zwiadowców historii” to tytuł historycznego programu emitowanego na antenie TVP Historia.
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś (18.12) harcerze z piotrkowskiego hufca ZHP przekazali ogień na ręce prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Wyjątkowe widowisko będzie można zobaczyć w najbliższy wtorek (22.12) w Miejskim Ośrodku Kultury. Piotrkowski artysta Krzysztof Kamiński zaprezentuje nową – świąteczną – odsłonę swojego autorskiego spektaklu „Miłość jest najważniejsza”.
Jutro (17.12)  na rynku wydawniczym ukaże się nowa książka o naszym mieście pt. „Sekrety Piotrkowa”. Publikację przygotowała Agnieszka Warchulińska, dziennikarka i autorka takich książek jak „Piotrków Filmowy” oraz „Piotrków między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939”.
Ponad tysiąc złotych udało się zebrać podczas kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez podopiecznych Ośrodka Edukacji Artystycznej. Sprzedaż w weekend zorganizowano w galerii Focus Mall.