Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

Kilka najbliższych dni to w Piotrkowie Trybunalskim czas spotkań z historią i kulturą żydowską. W programie przegląd festiwalowych filmów, warsztaty rękodzieła i kulinarne oraz wielki Szabat w Synagodze. W piątek - koncert klezmerski w ...
Na kąpielisku miejskim trwają intensywne przygotowania do oficajalnego otwarcia, które nastąpi w najbliższą sobotę. Od kilku dni na miejscu pracują ratownicy-płetwonurkowie z OSiR-u, którzy oczyszczają dno akwenu.
Edyta Kalisiak - zawodniczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski trenowana przez Roberta Bednarka zdobyła brązowy medal w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski zawodników 10-11 lat.
Raport obejmuje problematykę demografii, środowiska naturalnego, majątku i finansów miasta, infrastruktury technicznej, komunikacji, mieszkalnictwa, gospodarki miasta, nauki, szkolnictwa i kultury.
19 czerwca zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe na temat Programu ?Młodzież w Działaniu?. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Pozytywnie rozstrzygnięty przetarg i już ruszył remont ul. Słowackiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Owocowej. Prace na tym odcinku potrwają do połowy września.
W ramach poprawy estetyki i wizerunku centrum miasta rozpocznie się kompleksowy remont kolejnej ulicy Dąbrowskiego. To kolejna, po rozpoczetym już remoncie wieży ciśnień, inwestycja na Trakcie Wielu Kultur.
18 i 19 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się plenarne spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Związku Miast Polskich.
W środowy poranek, 18 czerwca br. reprezentacja piłkarzy z roczników 1994 i 1995 z Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej wyjeżdża na turniej piłkarski do niemieckiego Esslingen - miasta partnerskiego Piotrkowa Trybunalskiego.
Sprawnie przebiegają prace przy budowie parkingu na ul. Topolowej. W miejscu starej nawierzchni z masy bitumicznej i betonowych płyt chodnikowych pojawiła się już kostka, a stare, zniszczone krawężniki zastąpione zostały nowymi. W ramach ...