Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

Dbając o najstarszą część Piotrkowa Trybunalskiego, miasto nie zapomina o inwestycjach w zachodnią część miasta. Zaawansowane prace trwają przy modernizacji ul. Belzackiej.
W środę, 24 czerwca odbędzie się XXIII Sesja Rady Miasta, która zorganizowana zostanie w trybie korespondencyjnym. Początek obrad o 9.00. Zapraszamy do śledzenia transmisji on-line.
10 milionów złotych przeznaczyło Ministerstwo Sportu i Turystyki na dofinansowania w ramach programu „Sportowe Wakacje+”. W jego ramach można pozyskać dotację na organizację wydarzeń o charakterze sportowym.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed burzami z gradem, które od dzisiejszego popołudnia mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 został mistrzem Grarantanny Cup – pierwszego w Polsce turnieju e-sportowego, w którym uczestniczą uczniowie z całego kraju. Dla swojej szkoły reprezentanci TPS-u wygrali multimedialną pracownię.
Na piotrkowskiej Starówce trwają prace renowacyjne przy zabytkowych kamienicach. Jedna z takich inwestycji wykonywana jest przy placu Czarnieckiego 3.
Piotrków Trybunalski przystępuje do aktualizacji elektronicznej ewidencji szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Zachęcamy do wypełnienia ankiety i zgłaszania posiadania tego typu zbiorników.
Świetlica socjoterapeutyczna „Bartek” również i w te wakacje organizuje bezpłatne, letnie półkolonie. W tym roku ze względu na epidemię przyjmie jednak mniejszą liczbę dzieci.
Rada Miasta po raz kolejny obradować będzie w trybie korespondencyjnym. XXIII Sesja odbędzie się w najbliższą środę, 24 czerwca.
Trwa budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Rzecznej. Dzięki inwestycji Piotrków wzbogaci się o kolejny obiekt do aktywnego spędzania wolnego czasu.