101 sadzonek drzew miododajnych i akompaniament Miejskiej Orkiestry Dętej. Tak wyglądał event ekologiczny, który odbył się dziś (10.11) na wyremontowanym placu Niepodległości.
Dziś (9.11) odbyła się uroczystość podsumowująca miniony rok działalności piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
10 listopada 2009 roku zmarł generał Kazimierz Załęski ps. „Bończa”, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W rocznicę śmierci miejsce spoczynku odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
Dziś (8.11) punktualnie o 11.11 w piotrkowskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu 2019". To kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Wroniej idą pełną parą. W ramach inwestycji prawie kilometrowy odcinek chodnika, od ulicy Roosevelta do Urzędu Skarbowego, zmieni się w ciąg pieszo-rowerowy.
 
Nowe alejki i ławki, więcej drzew i kwiatów, plac zabaw, do tego stacja naprawcza dla rowerów, ładowarki do telefonów. Wszystko to pięknie podświetlone. Tak wygląda plac Niepodległości po remoncie, którego otwarcie odbędzie się w niedzielę (10.11).
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości. Poniżej prezentujemy program piotrkowskich obchodów.
Za nami kolejne spotkanie Prezydenta Miasta z piotrkowskimi przedsiębiorcami, które cyklicznie odbywa się w ramach tzw. „śniadań biznesowych”. Na czwartkowe spotkanie przybył I Sekretarz Ambasady Mołdawii w Polsce, który przybliżył rynki zbytu swojego kraju.
Archiwum Państwowe jeszcze w tym roku wprowadzi się do synagogi, w której do niedawna swoją siedzibę miała Miejska Biblioteka Publiczna. Nieruchomość przy ul. Jerozolimskiej 29 będzie tylko przystankiem dla archiwistów - do czasu wybudowania obiektu przy ul. Batorego 10.
Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem red. Beaty Hołubowicz-Stachaczyk w środowej audycji "O tym się mówi" wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłychania wywiadu.