Od wtorku (12.11) przyjmowane będą wnioski od osób, które chcą zamieszkać na Podzamczu. Na najemców czekają lokale w remontowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4.
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obradowała w sprawie zmiany organizacji ruchu na nowo powstałym rondzie u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej oraz tzw. „stopków” na niektórych przejściach dla pieszych.
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 16 odwiedzili dziś (5.11) Urząd Miasta. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły najważniejsze miejsca w magistracie.
Za nami drugi sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Po tegorocznej rozbudowie systemu wzrosła liczba użytkowników i wypożyczeń. Teraz jednoślady trafią do magazynu, gdzie przejdą zimowy przegląd.
Od kilku dni poruszający się po piotrkowskich ulicach mają do dyspozycji nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że organizacja ruchu jest zgodna z przepisami rodzi to komplikacje u niektórych kierowców. Będzie zmiana oznakowania.
Czy w 2021 roku po Piotrkowie Trybunalskim będą jeździć pierwsze elektryczne autobusy? Jest na to duża szansa. Tak twierdzi autor Planu Zrównoważonej Mobilności dla Piotrkowa, który przyjęto podczas środowej sesji Rady Miasta.
Trwa XXXII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Od czwartku (31 października), od godziny 12.00, do niedzieli (3 listopada) włącznie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie piotrkowskich cmentarzy.
Dziś (30.10) w okolicy nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej, Armii Krajowej policja wspólnie z Urzędem Miasta prowadziła akcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wybór ławników kadencji 2020-2023, ustalenie stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok oraz przekazanie nieruchomości pod budowę nowych bloków TBS – to najważniejsze uchwały, jakie radni podjęli podczas dzisiejszej (30.10) XIII Sesji Rady Miasta.