Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się wczoraj w Łodzi z Symchą Kellerem ? Przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia przez Gminę Żydowską starań władz miasta dotyczących pozyskania ...
Dziś w Piotrkowie rozpoczął się Regionalny Przegląd Teatrów Szkolnych. W 3-dniowym przeglądzie wezmą udział amatorskie teatry żywego planu, lalkowe, gestu i ruchu, teatry poezji i kabarety. Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

W ramach ministerialnego programu ?Boisko w mojej gminie - Orlik 2012? powstanie w Piotrkowie nowy kompleks wielofunkcyjny składający się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji Rynku Trybunalskiego i uliczek przyległych. Na spotkaniu omówiono sprawy związane z aranżacją dawnego Ratusza na obecnie remontowanej płycie rynku.

W sobotę 23 lutego w SP Nr 12 przy ul. Belzackiej 102/106 odbył się kolejny już turniej akcji Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?. W zawodach wystąpiło 10 drużyn z naszych osiedli.

Krystyna Szumilas Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji gościła dziś w Piotrkowie. Wizyta poświęcona była możliwościom utworzenia w Piotrkowie ponadgimnazjalnej szkoły zawodowej.
Prezydent Miasta oraz Wojewoda Łódzki podpisali umowę dofinansowania projektu ?E-Urząd w Piotrkowie Trybunalskim?. Do każdej złotówki zainwestowanej przez Miasto w tym projekcie Unia Europejska dokłada 3 złote.
Do końca marca br. można zgłaszać prace do serii wydawniczej ?Biblioteka- Piotrków 800?. Seria obejmuje książki poświęcone dziejom i kulturze Piotrkowa Trybunalskiego oraz publikacje dzieł literackich, których autorzy związani są z ...
Centrum OPUS zaprasza na cykl szkoleniowy skierowany do osób pracujących z młodzieżą w trybie zajęć pozaszkolnych, chcących się nauczyć jak wspierać (a nie wyręczać) młodzież w pracy na rzecz lokalnej społeczności.
W sobotę, 16 lutego 2008r. w Szkole Podstawowej Nr 12 rozegrany został kolejny turniej z cyklu imprez akcji Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?.