Kilkadziesiąt osób wzięło udział w promocji książki "Piotrkowski Hufiec ZHP 1945-2005" Zbigniewa Sacińskiego. Książka wydana została w serii Biblioteka Piotrków 800.
To tytuł warsztatów ekologiczno-plastycznych organizowanych przez piotrkowską Bibliotekę Pedegogiczną. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie emocji i wyobraźni dzieci w ciekawy i niekonwencjonalny sposób.
Jubileusze 30-lecia Przedszkola nr 12 i 50-lecia III Liceum Ogólnokształcącego odbędą się w piątek i sobotę w Piotrkowie. Będą nagrody i wspomnienia.
Porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej zostało przedstawione w trakcie spotkania w Klubie Kultury Jaskółczyn w Piotrkowie.
25-lecie obchodzi w tym roku Akademia Świętokrzyska Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Z tej okazji na terenie miasta odbywaja się wydarzenia okolicznościowe.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w akcję ?Cała Polska czyta dzieciom?. W pięciu piotrkowskich przedszkolach najmłodszym czytać będą nauczycielki i bibliotekarki.
Pod takim hasłem trwa cykl koncertów z udziałem muzyków z zaprzyjaźnionych z Piotrkowem miast. Wstęp na koncerty jest wolny.
Konkurs fotograficzny pn."PRZYRODNICZE WĘDRÓWKI PO POLSCE" organizuje Multimedialna Pracownia Ekologiczna Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Celem konkursu jest uwrażliwianie na piękno przyrody polskiej.
LVI Sesja Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 27 września 2006 roku (środa) o godz. 9.30 w Urzędzie Miasta, Pasaż Rudowskiego 10 (sala konferencyjna).
W obecności ambasadora RP w Belgradzie Macieja Szymańskiego dr Bogdan Munik sekretarz miasta Piotrków Trybunalski podpisał z burmistrzem serbskiego miasta Zagubica list intencyjny dot. współpracy pomiędzy miastami.