Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

40 lecie świętuje w tym roku Szkoła Podstawowa Nr 5. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się 6.11. br.Do szkoły przybyło wielu gości; przedstawiciele władz miasta, kuratorium, absolwenci, emerytowani nauczyciele.

Rozstrzygnięta została IX edycja dorocznego Konkursu Recytatorskiego ?Rzeczpospolita Niepodległa?. W konkursie wzięła udział młodzież z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzców poznaliśmy 11 listopada.

Jeszcze około 5.000 mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego nie wymieniło dowodu osobistego. Pracownicy Biura Obsługi Mieszkańców przyjmują dziennie około 80 wniosków.
Takiego obiektu jeszcze w Piotrkowie nie było! Na Osiedlu Wierzeje trwają prace przy budowie pierwszego w naszym mieście boiska ze sztuczną trawą. Ta ?trawa? - to specjalne syntetyczne włókno, które musi spełniać certyfikaty FIFA - ...

10 listopada otwarte zostało piotrkowskie lodowisko. Lodowisko, którego nie było w naszym mieście od kilkunastu lat czeka na wszystkich mieszkańców miasta w parku im. księcia Poniatowskiego przy ul. Żeromskiego 22 (wejście od ul.Parkowej).

3 listopada br. w Hali Szkoły Podstawowej Nr 12 przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I Turniej Międzyosiedlowej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta w ramach kampanii ?Zachowaj Trzeźwy Umysł".
W niedzielę 11 listopada 2007 r. odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami miejskich uroczystości patriotycznych byli Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miasta.

Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wyróżniło piotrkowski magistrat za zaangażowanie w projekt pt. ?Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym?.

Rekordową kwotę 8,5 tys. zł. zebrano podczas tegorocznej XX kwesty na rzecz ratowania piotrkowskich zabytkowych nagrobków. W tym roku datki do puszek zbierało 70 kwestujących.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał wyróżnienie za ?Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym?.