Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

Sposób, w jaki pozbywamy się z domów i mieszkań odpadów ma ogromne znaczenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i stanu czystości i porządku w miejscu naszego zamieszkania. Denerwują nas wyrzucane przy drogach i na place w foliowych ...
Z okazji rozpoczętych obchodów 790-lecia naszego miasta w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przygotowano w porozumieniu z Referatem Kultury, Sportu i Promocji Miasta Urzędu Miasta wystawę fotograficzną autorstwa Bożeny Marteli i Grzegorza ...
Dostosowanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 do potrzeb niepełnosprawnych uczniów jest jednym z ważniejszych zadań przeznaczonych do realizacji w tym roku w ramach zadania dotyczącego usuwania barier architektonicznych.
Dwa kolejne parkomaty uruchomiono w Piotrkowie. Pierwszy stanął na ul. Sienkiewicza przy DH Sezam, drugi na parkingu pomiędzy ul. Toruńską a ul. Stronczyńskiego. Po raz pierwszy parkomaty pojawiły się w Piotrkowie w 2005 roku.
Jeszcze ponad 9.000 mieszkańców Piotrkowa nie wymieniło dowodu osobistego a o ponad 30% spadła liczba osób składających wnioski o wymianę starego dowodu osobistego. Pracownicy Biura Obsługi Mieszkańców obsługują dziennie ok. 80 osób.
Delegacja na czele z Prezydentem Miasta przebywała w ostatnich dniach września w serbskiej Zagubicy.
Sekcja ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaciła się o wysokiej klasy sprzęt. Komputer wraz z oprogramowaniem, skanerem i drukarką, notebook z oprogramowaniem, kserokopiarkę, kamerę cyfrową oraz ...

W najbliższą niedzielę (30 września) na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz charytatywny pomiędzy drużyną reprezentującą młodzież z międzyosiedlowej ligi piłki nożnej a reprezentacją piotrkowskich samorządowców.

W dniach 28-30 września 2007 Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piotrkowie Trybunalskim organizują Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej pod hasłem "Święci grzesznicy".
To był już ostatni tegoroczny Koncert Letni. W minioną niedzielę (23 września) w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego wystąpiła Piotrkowska Orkiestra Kameralna. Koncert jak zwykle zgromadził dużą rzeszę mieszkańców miasta.