Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

W wyniku starań o włączenie ludzi starszych do systemu kształcenia powoływane są tzw. Uniwersytety Trzeciego Wieku. Uniwersytet taki powołany zostanie w czwartek 19 października w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 4 lat kiedy miastem zarządza Waldemar Matusewicz Prezydent Miasta, do wszystkich mieszkańców za pośrednictwem listonoszy kierowane są sprawozdania z realizacji zadań i budżetu miasta.
Prezydent Miasta i Ojcowie Jezuici z Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej podziękowali wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości dziękczynienia w dniu 23 września 2006r. Wręczono medale za zasługi dla miasta.
Są dzieci, które marzą o rodzinie. Są rodzice, którzy marzą o dziecku. Jeśli jest to również Twoje pragnienie ? zadzwoń lub przyjdź.
40 nauczycieli odebrało nagrody finansowe po 3000 zł każda. Nagrody finansowe dla najlepszych nauczycieli przyznał Prezydent Miasta Waldemar Matusewicz.
30 października otwarty zostanie po remoncie Pasaż Karola Rudowskiego. Ulica zyska nowa nawierzchnie i miejsca parkingowe. W tej chwili trwa układanie nowoczesnej nawierzchni asfaltowej
Skanska rozpoczyna prace przy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie piotrkowskim. W ramach inwestycji Skanska przebuduje prawie 1,6 km drogi wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.
Ponad 13 mln zł wydano w trakcie minionych 4 lat na remonty i modernizacje piotrkowskich szkół. Przed rokiem 2003 piotrkowskie szkoły były zaniedbane, dlatego ważnym było wprowadzenie całego szeregu inwestycji remontowych.
Około stu osób stawiło się na starcie wyścigu rowerowego o nagrodę Prezydenta Miasta i Firmy Skanska. Wyścig był promocją nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Otwarcie obwodnicy dla ruchu tranzytowego 23 października br.
Do 20 października 2006 r. został przedłużony termin składania wniosków dot. programu finansowego wsparcia młodzieży z terenów wiejskich w ramach projektu "Żaczek III"