Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

Miś - Ratownik przekazany strażakom (03.03.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
54 pluszaki trafiły do piotrkowskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zabawki przekazane zostały przez Urząd Miasta w ramach przedsięwzięcia "Misie ratują dzieci" ? które jest częścią programu "Bezpieczne Miasto 2008".

54 pluszaki trafiły do piotrkowskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zabawki przekazane zostały przez Urząd Miasta w ramach przedsięwzięcia "Misie ratują dzieci" ? które jest częścią realizowanego w Piotrkowie Trybunalskim programu "Bezpieczne Miasto 2008".
Wzorem innych krajów Europy, samochody piotrkowskich służb ratowniczych od kilku lat wyposażone są w pluszowe misie ? przytulanki, które w świadomości dziecka są uosobieniem domowego ciepła i spokoju. W stresie towarzyszącym wypadkowi, gdy potrzeba znalezienia zastępczego źródła oparcia jest bardzo silna, a nawet konieczna do emocjonalnego przetrwania, taki Miś -Ratownik może okazać się bardzo użyteczny - pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem w szoku. Maluch przerażony widokiem rannych, często bliskich osób, czy nawet ich utratą przeżywa emocje przerastające jego możliwości. Dlatego tak ważne jest umiejętne udzielenie dziecku psychologicznego wsparcia poprzez życzliwy gest, odwrócenie jego uwagi od miejsca tragicznego zdarzenia oraz serdeczna opieka.
Miś-Ratownik ofiarowany jest każdemu dziecku pokrzywdzonemu w wypadku.

 

← powrót