Szkło Ludwika Fiedorowicza w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 9 =
Link
6 + 9 =
DSC_0953
W piątek (7.06) w Ośrodku Działań Artystycznych (ul. Dąbrowskiego 5) odbył się wernisaż wystawy szkła artystycznego Ludwika Fiedorowicza. Na wystawie zaprezentowano 24 szklane formy wykonane przez artystę w ostatnich latach. Ekspozycja będzie czynna do 30 sierpnia.
 
- To było wyjątkowe dla nas wydarzenie. Możliwość spotkania z Panem Ludwikiem, artystą plastykiem, projektantem szkła użytkowego i artystycznego, którego jedna ze ścieżek życiowych biegnie przez Piotrków Trybunalski i jest związana z Hutą Szkła Gospodarczego "Hortensja" oraz pobycia z Jego szkłami "na żywo" to prawdziwa uczta – mówią pracownicy Ośrodka Działań Artystycznych.

Na wystawie zaprezentowano 24 szklane formy wykonane przez artystę w ostatnich latach. Ekspozycja będzie czynna do 30 sierpnia.
 
Ludwik FIEDOROWICZ stworzył szereg projektów szkła użytkowego, wazonów, amfor, dzbanów, zestawów stołowych, mis, pater; głównie w czasie pracy w HSA STASZIC. W dorobku ma między innymi projekty znanych zestawów LARS, MUSZLE, BRATKI, PRIMAVERA, NAGIETKI i wiele innych. Przez cały okres pracy artystycznej brał udział w licznych, ponad 27 wystawach krajowych i zagranicznych.
Do najważniejszych wyróżnień i nagród należą: III Nagroda i Brązowy medal w kategorii szkła unikatowego na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego, Katowice 1977. Wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Unikatowego i Przemysłowego, Katowice 1979. Obecnie Jego prace można oglądać na wystawach stałych w Muzeum w Sosnowcu, Muzeum w Gliwicach, Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz na szeregu ekspozycji czasowych.
 
← powrót