Wystawa tkanin artystycznych rozpoczęła Dni Kultury (30.04.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
W piotrkowskiej Galerii BWA uroczyście otwarta została wystawa Tkaniny Artystycznej Józefa Jakubczyka. W ten sposób zainaugurowane zostały III Piotrkowskie Dni Kultury, które będą trwały do końca maja br.

W piotrkowskiej Galerii BWA uroczyście otwarta została wystawa Tkaniny Artystycznej Józefa Jakubczyka. W ten sposób rozpoczęły się III Piotrkowskie Dni Kultury, których inauguracji dokonali Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński i - w imieniu Prezydenta Miasta - wiceprezydent Andrzej Kacperek.

PDK1.JPG

Pierwszym elementem tegorocznych obchodów Dni Kultury jest wystawa piotrkowianina Józefa Jakubczyka.
Artysta zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem, a większość swoich prac prezentuje poza granicami Polski, głównie we Francji.

Jakubczyk1.JPG

Jest absolwentem łódzkiej PWSSP /obecnie ASP/. Dyplom uzyskał w 1979 roku. Swoje prace prezentwał na wystawach w Polsce oraz w wielu krajach świata/ m.in. Niemcy, Szwajcaria, USA, Japonia i wielokrotnie Francja/.
W piotrkowskiej Galerii BWA ostatnia wystawa ?Tkanin i malarstwa? Józefa Jakubczyka miała miejsce w 1996 roku.
We wtorkowy wieczór podczas uroczystego wernisażu Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński uhonorował artystę Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

PDK2.JPG

Poprzednia wystawa Józefa Jakubczyka prezentowana była w BWA przed dwunastoma laty. Dla piotrkowian obecna ekspozycja jest więc rzadką okazją poznania twórczości naszego artysty-tkacza. Gobeliny i obrazy prezentowane będą zresztą bardzo krótko - tylko do 5 maja. Później artysta wyjeżdża na kolejną  prezentację swoich prac do Francji.

PDK3.JPG

Majowe święta będą chyba sprzyjającym czasem do odwiedzenia BWA. Przypominamy, że Galeria czynna będzie w dni robocze w godzinach 11.00 ? 18.00, a w niedziele i święta w godz. 14.00 ? 18.00.

Jakubczyk3.JPG

← powrót