Sara Łachman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 została laureatką IV edycji konkursu plastycznego „Europejska Bombka”. Nagrodę główną - wyjazd studyjny do Brukseli - oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono podczas piątkowej uroczystości w Łodzi.
Choć święta Bożego Narodzenia już za nami to nie minął jeszcze czas wspólnego kolędowania. Na kolejny koncert bożonarodzeniowy zaprasza Centrum Idei ku Demokracji. Tym razem najpiękniejsze kolędy zabrzmią w góralskiej aranżacji.
Na kolejny pokaz z cyklu KinODA zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych. W najbliższy czwartek (21.01) w galerii przy ul. Dąbrowskiego zaprezentowany zostanie film biograficzny „Pollock”.
Dziś (19.01) w I Liceum Ogólnokształcącym podsumowano kolejną edycję i wręczono nagrody w konkursie „Moje drzewo genealogiczne”. Tym razem piotrkowscy uczniowie zgłosili aż 73 prace, które zostały ocenione przez specjalnie powołaną komisję.
Szkoła Podstawowa nr 13 przygotowała niespodziankę dla dzieci z piotrkowskiego Domu Dziecka. W minionym tygodniu do placówki opiekuńczej wybrała się delegacja klas drugich wraz z wychowawcami, aby przekazać prezenty dla najmłodszych.
Jak co roku, na początku stycznia ukazał się ranking miesięcznika „Perspektywy”, w którym sklasyfikowano szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. W tegorocznym zestawieniu awans o kilkanaście pozycji zanotowały dwa piotrkowskie licea.
„Pastuszkowie hej!” – to tytuł koncertu kolęd i pastorałek, który w niedzielę (17.01) odbędzie się w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Tym razem utwory bożonarodzeniowe zaprezentuje zespół „Grabiczanie”.
Dzisiejsza edukacja to nie tylko siedzenie w ławkach i przepisywanie z tablicy regułek i tabelek. Dziś nauka, od najmłodszych lat, ma wiele interaktywnych form, które pozwalają do edukacji wykorzystywać zabawę.
Z takiej formy nauki skorzystali ostatnio pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 13, którzy przy okazji trwającego karnawału zorganizowali bal.
13-01-2016

"Czar kolei" w ODA

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Czar kolei". Prace będzie można oglądać od piątku (15.01) galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Wyplatanie koszyków z wikliny papierowej to propozycja warsztatów rękodzielniczych, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.