Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny koncert kolęd. Tym razem utwory bożonarodzeniowe zaprezentuje schola dziecięco-młodzieżowa z parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy.
„Dobranocka dla najmłodszych” -  to tytuł jasełek, które w ostatnim czasie wystawiły dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Wojciecha Urbańczyka, w piątek (29.01). Dzieła będzie można oglądać do 28 lutego w galerii przy ul. Dąbrowskiego 5.
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają ma koncert karnawałowy, który odbędzie się w najbliższy czwartek (28.01) w siedzibie uczelni (ul. Słowackiego 114/118).
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu do wzięcia udziału w szóstej edycji konkursu „Gloria Victis!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”.
Wczoraj (21.01) odbyły się wybory samorządu Klubu Seniora, działającego przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny wykład szóstej edycji „Dominikańskiej Szkoły Wiary”. Tym razem będzie on poświęcony sprawiedliwości, o której opowiadać będzie ojciec Andrzej Kuśmierski.
Teatr Progresywny O’Tinker’s Bar i Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na wernisaż wystawy podsumowującej pięć lat działalności teatru. Impreza odbędzie się w sobotę (23.01) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w minionym tygodniu wzięli udział w warsztatach twórczych zorganizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych. Tematem zajęć była „Rzeźba z drutu”.
W poniedziałek (25.01) startuje kolejny cykl warsztatów artystycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.