Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki poświęcone granicom w sztuce. Gościem będzie Krzysztof Jurecki, historyk i krytyk sztuki.
Laureat Nagrody KLIO, zwanej „Noblem dla historyków”, piotrkowianin Marcin Łukasz Majewski będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jerozolimska 29).
Galeria „u Panien” zaprasza na kolejną malarską wystawę. Tym razem obejrzeć będzie można obrazy wykonane przez piotrkowskiego artystę Juliusza Marwega.
W wypełnionym po brzegi kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbył się wczoraj (6.01) szósty Wieczór Jedności, który w tym roku nosił nazwę „Kolędy Jedności”.
Muzyczna niespodzianka czeka na piotrkowian w uroczystość Objawienia Pańskiego. Jutro (6.01) w kościele św. Jacka i św. Doroty (ul. Wojska Polskiego 35) odbędzie się 6. Wieczór Jedności, który w tym roku nosi nazwę „Kolędy Jedności”. 
Wraz z początkiem stycznia pojawił się nowy informator kulturalny, w którym można znaleźć informacje o wszystkich organizowanych w naszym mieście w najbliższym miesiącu wydarzeniach.
"Uboga noc", pod takim tytułem kryje się kolejny koncert kolęd, który 3 stycznia 2016 roku (niedziela) odbędzie się w Centrum Ideii ku Demokracji.
„Miłość jest najważniejsza” ewoluuje. Spektakl piotrkowskiego artysty Krzysztofa Kamińskiego ma nową, jeszcze bardziej liryczną wersję.
W Szkole Podstawowej nr 11 przeprowadzono przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dary maluchom zostaną przekazane jeszcze przed świętami.
W najbliższą niedzielę (27.12) w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”.