Już dziś (21.06) ulicami naszego miasta przebiegnie V Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. Zapraszamy piotrkowian do kibicowania zawodnikom.
Tylko do soboty (22.06) trwa pierwszy Piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki organizowany w ramach otwarcia „Mediateki 800-lecia”. Na piotrkowian i turystów czeka wiele atrakcji przygotowanych przez piotrkowską książnicę i naukowców z Politechniki Częstochowskiej.
Piotrków Trybunalski przygotowuje się do udziału w konkursie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – ROZWÓJ LOKALNY. Jednym z elementów przygotowań jest ankieta dla mieszkańców na temat funkcjonowania miasta. Zachęcamy do jej wypełnienia.
Piotrkowska "Mediateka 800-lecia" będzie bohaterem felietonu, który zostanie wyemitowany w piątkowym (21.06) „Pytaniu na Śniadanie” na antenie TVP 2.
Ewa Izydorczyk-Grzelak, drygent Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, została laureatem Złotej Wieży Trybunalskiej. O takim wyborze zdecydowała Kapituła Złotej Wieży Trybunalskiej.
W związku z organizacją Imienin Piotrków 2019 od piątku (21.06) do poniedziałku (24.06) zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta. Innymi trasami pojadą także autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
19-06-2019

Ostatni dzwonek

Ponad 10 tysięcy uczniów w Piotrkowie Trybunalskim usłyszało dziś (19.06) ostatni dzwonek. Zakończył się rok szkolny 2018/2019. Teraz czas na ponad dwumiesięczny odpoczynek.
Kamienica w Rynku Trybunalskim 9 została zwyciężczynią jedenastej odsłony konkursu „Nowa Elewacja”.
LemON, Natalia Nykiel, Mateusz Ziółko, Happysad oraz O.S.T.R. – to gwiazdy tegorocznych Imienin Piotrków. Dni Miasta rozpoczynają się w piątek i potrwają 3 dni.
Już po raz szósty w Boże Ciało w amfiteatrze miejskim odbędzie się „Koncert Chwały”. Zapraszamy od godz. 18:00.