Kino Piksel zaprasza na wyjątkowy film poświęcony rodzinom polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu – „Złączyć się z narodem”. Prezentacja już w piątek (7.02) w Mediatece 800-lecia.
Nie tylko z ziemi, ale i powietrza policja będzie kontrolować ruch samochodów ciężarowych - to główne przesłanie briefingu prasowego, jaki w środę (5.02) zorganizowano w Komendzie Miejskiej Policji.
4 lutego 2000 roku odbyło się pierwsze spotkanie Rady Osiedla „Południe”. W 20. rocznicę tego wydarzenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 zorganizowano uroczyste obchody jubileuszu.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat ws. koronawirusa, który z Chin rozprzestrzenia się po całym świecie.
„Dobry czas na biznes!” pod takim hasłem w środę (12.02) odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskiwania funduszy europejskich na otwarcie działalności gospodarczej.
Urząd Miasta do 12 lutego przyjmuje deklaracje od piotrkowian zainteresowanych wymianą pieców na bardziej ekologiczne. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wysokie dofinansowanie.
04-02-2020

Uwaga na oblodzenie

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w godzinach nocnych i porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.
Aleksander Doba był gościem Mediateki 800-lecia. Jeden z najbardziej znanych polskich podróżników opowiadał o swoich przygodach.
Piotrkowianie mają jeszcze szansę skorzystać z 60 procent bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
Koncert w wykonaniu laureatów XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Kolęda pieśnią zgody” odbył się w niedzielę (2.02) w kościele akademickim Panien Dominikanek. Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Miejski Ośrodek Kultury.