Rusza kolejna edycja plebiscytu „Wolontariusz Roku” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC i Piotrkowskie Centrum Wolontariatu. Kandydatów można zgłaszać do 8 listopada.
22-10-2019

Przybywa zatok

Zakończyła się budowa zatoki postojowej w ulicy J. Słowackiego. Znacząco poprawi to obsługę pawilonu na wysokości numeru 128. 
Dziś (21.10) rozpoczęła się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Uwaga na objazdy i zmianę tras "emzetek".
50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowało w minioną sobotę (19.10) sześć piotrkowskich par. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Charty, wyżły, teriery, pointery czy dogi mogliśmy podziwiać podczas Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich, która w weekend odbyła się na stadionie miejskim „Concordia".
Piotrkowianie w sobotni wieczór uczcili pamięć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Tego dnia przypadała 35. rocznica śmierci kapelana „Solidarności”.
Uroczystą mszą świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczcimy w sobotę (19.10) trzydziestą piątą rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza „Solidarności”.
Ponad 170 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozyskał Piotrków Trybunalski. Pieniądze zostaną przeznaczone na nasadzenie zieleni i budowę oświetlenia na nowo wybudowanym rondzie.
Tajniki kodowania i programowania robotów ozobotów będzie można poznać w najbliższą sobotę (19.10) w Mediatece 800-lecia. Zajęcia odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
21 października rozpoczyna się modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu obejmą odcinek od wiaduktu PKP do ulicy Polnej.