Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

„Starszyzna Świata. Podróże Szymona Stawskiego” - to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej, prezentowanej w salach piotrkowskiego Muzeum. Wernisaż odbędzie się w niedzielę (12.01) o godz. 15.00.
08-01-2020

Ferie zimowe z MOK

13 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat do spędzenia tego czasu na artystycznych zajęciach.
„Piotrkowskie kolędowanie” to tytuł koncertu, który już w najbliższy czwartek (9.01) odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 18.00.
Okres jesienno-zimowy, począwszy od 1578 r. przez kolejnych 214 lat, dla Piotrkowa był czasem obrad Trybunału Koronnego. Wówczas to sędziowie świeccy i duchowni, zjeżdżali do miasta „po świętym Marcinie” aby rozpatrywać sporne sprawy aż do „kwietnej niedzieli”.
Zespół Ludowy „Piliczanie” w koncercie kolęd, pastorałek i pieśni ludowych wystąpi w najbliższą niedzielę (5.01) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Śpiewam Piotrków”. Tym razem wystąpi w nim Majka Bakalarz.
Piotrkowianka Elżbieta Wiśniewska została zwyciężczynią Wojewódzkiego Konkursu Malarskiego pn. „100-lecie Województwa Łódzkiego”.
„Trzej Królowie na zamku w Piotrkowie...” to świąteczna ekspozycja na jaką zaprasza piotrkowskie Muzeum. Na wystawie zaprezentowana została grafika ze zbiorów piotrkowskiego Muzeum nosząca tytuł „Pokłon trzech Króli”.
W środowy (18.12) wieczór w Mediatece 800-lecia odbyła się promocja książki „Listy do Małego Księcia”. Autorkami publikacji są: Barbara Gajewska i Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz.
Dzisiejsze spotkanie w Muzeum Marcepanów pt. „Od kiedy obchodzimy Boże Narodzenie” z przyczyn losowych zostało odwołane.