W Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się 15. edycja Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Gośćmi tegorocznej odsłony będą Marek Piekarczyk, Marcin Januszkiewicz, Grzegorz Tomczak, zespoły „Czerwony Tulipan” i „Godzina do świtu” oraz chór „Coro Desico&Brass Project.
Rada Osiedla Szczekanica zaprasza na festyn. Zabawa dla mieszkańców osiedla zostanie zorganizowana na placu przy ul. Rzecznej. Początek o godz. 16:00.
Wakacje dobiegły już końca. Dzieciom pozostały tylko wspomnienia wesołych chwil spędzonych na zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
2 września w Mediatece odbyło się spotkanie z Janem Tyszlerem, autorem książki „Wieluń i pamięć”. W czasie spotkania publicysta opowiedział o bombardowaniu Wielunia i pierwszych dniach września 1939, m.in. podróży przez płonący Piotrków.
Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum przygotowało ofertę edukacyjną dla szkół. Skorzystać można z niej w oddziale Muzeum w Polichnie.
W najbliższy poniedziałek (2.09) Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Janem Tyszlerem, świadkiem wydarzeń września 1939 roku. Początek o godz. 17:00 w Mediatece 800-lecia.
1 września z okazji 80. rocznicy wybuch II wojny światowej na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się patriotyczny  koncert pt. Listy z Piotrkowa.
Wakacje nieuchronnie zmierzają do końca. Już w poniedziałek we wszystkich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. W tygodniu kończącym wakacje zapraszamy na ostatni w tym roku Rodzinny Festyn Plenerowy.
Wakacje dobiegają końca. Jednak ostatnie letnie chwile młodym piotrkowianom upływają w radosnej atmosferze zabawy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
W czwartek, 22.09. odbył się przedostatni w te wakacje Rodzinny Festyn Plenerowy. Nie brakowało dmuchańców, konkursów, a przede wszystkim dobrej zabawy.