W weekend (28 - 29.09) rozpoczyna się kolejna edycja akcji „60+kultura". W ramach kampanii będzie można za darmo zwiedzić piotrkowskie Muzeum.
„Zatrzymać lato” to hasło happeningu artystycznego przygotowanego przez piotrkowskie przedszkolaki. Barwny korowód przeszedł z Rynku Trybunalskiego do Amfiteatru Miejskiego.
W środę (25.09) Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim, dziennikarzem, scenarzystą i dokumentalistą. Początek o godz. 17:00 w Mediatece 800-lecia.
Dwa piotrkowskie projekty ekologiczne znalazły się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Programy będą realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 8 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
W najbliższą niedzielę (22.09) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert „Mam jeszcze dosyć wiary”.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Daniel Wochynia - młodego, zdolnego i bardzo utalentowanego wokalisty, który skrzydła przez lata rozwijał właśnie w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowska Orkiestra Kameralna reprezentowała nasze miasto na festiwalu „Euromusic”, który na początku września odbył się w naszym francuskim mieście partnerskim Vienne.
Piotrkowska „Pioma” zakończyła realizację projektu „Program Edukacji Ekologicznej pn. "Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej" realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim”.
„Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa” spektakl opowiadający dzieje jednej z bohaterek II wojny światowej został zaprezentowany z okazji 25-lecia powstania i działalności piotrkowskiego Towarzystwa Wschód-Zachód.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza seniorów, młodzież oraz dzieci na Dni Otwarte, które potrwają od 16 do 20 września. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą zajęć.