10-07-2019

Wakacje w Mediatece

Trwają wakacje z piotrkowską Mediateką 800-lecia. Oprócz standardowych dla wakacji form pracy i zabawy z dzieckiem, niezmiennie okraszonych dobrym humorem, kreatywnością i twórczą swobodą, zajęcia przybierają także wyjątkowe formy.
4 lipca 2019 r. w parku św. Jana Pawła II odbył się pierwszy w te wakacje Rodzinny Festyn Plenerowy.
W piątkowy (5.07) wieczór zapraszamy w Rynek Trybunalski na koncert Bartka Deryło,młodego wrocławskiego muzyka i studenta wokalistyki jazzowej.
W najbliższy czwartek (4.07) odbędzie się pierwszy wakacyjny Rodzinny Festyn Plenerowy. Dzieci z rodzicami zapraszamy do parku św. Jana Pawła II.
Z okazji 500-lecia zakończenia budowy Pałacu Zygmunta Starego piotrkowskie Muzeum wydało kolekcjonerski zestaw pocztówek przedstawiających widoki królewskiej rezydencji.
„Schodami w górę, schodami w dół” to tytuł nowej wystawy fotograficznej, którą można oglądać w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Na tronie i w koronie” – to tytuł bezpłatnych warsztatów edukacyjno-plastycznych, które z okazji 500-lecia piotrkowskiego pałacu Zygmunta Starego przygotowało piotrkowskie Muzeum.
W najbliższy weekend  czeka nas wyjątkowe wydarzenie w Ośrodku Działań Artystycznych – podsumowanie i wręczenie nagród w jubileuszowym V Biennale Sztuki.
„Przygoda...za jeden uśmiech, czyli najpiękniejsze piosenki z polskich filmów” – to tytuł koncertu inaugurującego cykl letnich spotkań na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Na parkanie piotrkowskiego Muzeum pojawiła można zobaczyć nową wystawę plenerową. Na ośmiu planszach znajdziemy informacje dotyczące 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.