W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury gościł  zagraniczną delegację. Była to świetna okazja do wypromowania naszego miasta.
 
„Każdy uzależniony to czyjeś dziecko” pod takim hasłem odbyło się XVIII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”.
W miniony piątek (26.10) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie zorganizowano Konkurs Piosenki Patriotycznej pn. "Raduje się serce...".  W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 uczniów z powiatu piotrkowskiego.
 
„Niepodległa” to tytuł muzyczno – słownego montażu poświęconego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza na wernisaż wystawy prac Jolanty Betnerowicz i Małgorzaty Martyniak. Wystawę będzie można oglądać w galerii przy ul. Słowackiego 13.
Lora Szafran będzie gościem specjalnym koncertu finałowego 48. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”. Gala odbędzie się już w sobotę (27.10).
 W zeszłym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 zrealizowano projekt  "Spotkanie z Niepodległością”. W akcji wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjalnych.
 
W środę (24.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Elżbietą Stępień połączone z promocją jej najnowszej książki pt. „Ta kobieta”.
Po raz kolejny młodzież z piotrkowskich szkół średnich uczestniczy w edukacyjnych seansach filmowych organizowanych w ramach akcji „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”.
 
W piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku.