Piotrkowska „Pioma” zakończyła realizację projektu „Program Edukacji Ekologicznej pn. "Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej" realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim”.
„Irena Sendlerowa. Sprawiedliwa” spektakl opowiadający dzieje jednej z bohaterek II wojny światowej został zaprezentowany z okazji 25-lecia powstania i działalności piotrkowskiego Towarzystwa Wschód-Zachód.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza seniorów, młodzież oraz dzieci na Dni Otwarte, które potrwają od 16 do 20 września. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą zajęć.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają na VIII Piotrkowską Giełdę Staroci, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (15.09). Będzie to ostatnia giełda w tym roku.
W ramach 27. Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można za darmo zwiedzić 500-letni zamek króla Zygmunta Starego. Akcja odbędzie się w najbliższy weekend, tj. 14 – 15 września.
„Dziedzictwo chrześcijańskiej Europy – architektura” to tytuł wystawy rysunków Tomasza Trzaskacza, która prezentowana będzie od 8 września do 2 października w Galerii „U Panien” Centrum idei „Ku Demokracji”.
Rada Osiedla Wierzeje zaprasza na rodzinny festyn „Jesienne Barwy Natury”. Impreza zaplanowana na sobotę (14.09) odbędzie się na placu zabaw na ul. Jeziornej.
 
…to tytuł wystawy autorstwa Leszka Górskiego, której wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (8.09) o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
W Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się 15. edycja Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Gośćmi tegorocznej odsłony będą Marek Piekarczyk, Marcin Januszkiewicz, Grzegorz Tomczak, zespoły „Czerwony Tulipan” i „Godzina do świtu” oraz chór „Coro Desico&Brass Project.
Rada Osiedla Szczekanica zaprasza na festyn. Zabawa dla mieszkańców osiedla zostanie zorganizowana na placu przy ul. Rzecznej. Początek o godz. 16:00.