„Teatr potrzebuje twarzy” to tytuł artystycznego spotkania, które z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zostanie zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury. Widowisko już dziś (27.03) o godz. 18:00.
Rajdem „Topienie Marzanny” organizowanym przez piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej  Szkoła Podstawowa nr 13 przywitała wiosnę.
Gwarno, tłoczno, wesoło – tak można streścić przebieg dnia otwartych drzwi w IV Liceum Ogólnokształcącym, podczas których w placówce gościli ósmoklasiści i gimnazjaliści.
Karolina Mirż, uczennica IV klasy Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3 zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W piątek (22.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się IV Konkurs Mechaniczny. Udział wzięło w nim trzydziestu siedmiu uczniów z sześciu szkół z Piotrkowa Trybunalskiego i regionu.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Mariuszem Koperskim, urodzonym w Piotrkowie Trybunalskim pisarzem, który od wielu lat mieszka na Podhalu. Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki autora „Giełda Milionerów”.
Pokaz mody, występy taneczne i konkursy czekały na uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w piątek (22.03.) odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. Królowej Jadwigi.
W niedzielę (24.03.) w Zamku Królewskim rozpoczęły się jubileuszowe 50. Dni Muzyki Kameralnej. Koncert zgromadził komplet publiczności.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 4 w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentował uczniom ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych swoją ofertę edukacyjną.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Słowackiego 13) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Iwony Belicy „Autografy na cztery łapy”.