Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem w galerii „U Panien” będzie można zobaczyć prace Ireny Wodzinowskiej.
„Wielokulturowość i kryzys migracyjny. Wyzwania współczesności” – tak brzmi tytuł spotkania organizowanego w najbliższy poniedziałek (11.04) przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ETHNOS.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na 47. Dni Muzyki Kameralnej. Koncert inauguracyjny zaplanowano w najbliższą sobotę (9.04).
Uczniowie dwóch klas ze Szkoły Podstawowej Nr 13 odwiedzili piotrkowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Wycieczka poprzedzona była zbiórką  suchej karmy, zabawek dla psów i kotów oraz misek i kocy, które przekazano dla zwierzaków.
 
W całej Polsce odbył się dziś (5.04) test szóstoklasistów, sprawdzający wiedzę i umiejętności zdobyte przez uczniów w szkole podstawowej. W Piotrkowie Trybunalskim, w ośmiu szkołach podstawowych, test powinno napisać 596 uczniów.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wyjątkowe spotkanie z literaturą. W środę (6.04) w sali konferencyjnej odbędzie się wieczór literacki, który w sposób szczególny poświęcony będzie liryce.
„Jacyśmy byli” - spektakl na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu teatru poezji „Boczny Tor” to główna część Dnia Teatru zorganizowanego w minionym tygodniu przez Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK.
„Uzbrojenie, umundurowanie, i wyposażenie żołnierzy polskich w okresie wojen napoleońskich i Księstwa Warszawskiego” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w piotrkowskim Muzeum. W miniony piątek (1.04) odbył się wernisaż inaugurujący ekspozycję.
II Liceum Ogólnokształcące zaprasza na „Dzień otwarty”. Poznać szkołę, nauczycieli i profile nauczania w placówce będzie można w najbliższą sobotę (9.04) w godzinach 9.00 - 12.00.
01-04-2016

OEA charytatywnie

Ponad 1 tys. 300 zł udało się zebrać podczas wielkanocnej sprzedaży charytatywnej organizowanej przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.