Dzisiaj: Sobota 03 czerwca 2023

Aktualności

str11
Publikujemy komunikat ws. awarii portalu miejskiego, do której doszło w późnych godzinach wieczornych 31 marca 2023 r. 
IMG_0187
Trwa budowa nowego chodnika po zachodniej stronie ulicy  Iwaszkiewicza. Zerwano już stare płyty, w których miejsce układany jest nowy ciąg pieszy z kostki brukowej. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, prace zakończą się tuż przed Świętami Wielkanocnymi.
ppppppp
Informujemy, iż Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Orlej 11, w dniu 08 kwietnia - Wielka Sobota będzie nieczynny. Odpady będzie można oddawać dopiero we wtorek (11.04), tuż po Świętach Wielkanocnych.
DSC_0681
W niedzielę (2.04) obchodziliśmy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Hołd Honorowemu Obywatelowi Piotrkowa Trybunalskiego w imieniu mieszkańców oddali Krzysztof Chojniak - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wiesława Olejnik.
Wieczorem piotrkowianie uczcili Papieża - Polaka marszem pamięci, który przeszedł ulicami miasta.
DSC_0062
Mimo deszczowej pogody, piotrkowianie chętnie odwiedzili stoiska Jarmarku Wielkanocnego, który – już tradycyjnie – odbył się w Niedzielę Palmową (2.04) w Rynku Trybunalskim.
rower-miejski-2-1679907485
W sobotę (1 kwietnia) ruszył kolejny sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.  Do dyspozycji mieszkańców przygotowanych zostało 40 rowerów wyposażonych w urządzenia GPS umożliwiające namierzanie jednośladów, które zostały pozostawione, lub też porzucone w niepożądanych miejscach.
 
...tymi słowami prezydent Krzysztof Chojniak - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczął swoją odpowiedź na pierwsze pytanie zadane ws. inicjatywy referendalnej, jakie redaktor Beata Hołubowicz-Stachaczyk zadała w piątkowej (31.03) audycji "O tym się mówi". Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Inwestycje realizowane oraz te planowane, a także aktualna sytuacja finansowa miasta - to główne tematy wywiadu z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem, jaki przeprowadzono na antenie Telewizji Piotrków Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.
336308568_5993141284088635_2625944363338664028_n
Od najbliższej środy (15.03) z powodu rozpoczynającego się remontu nawierzchni jezdni ulica Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Prace powinny potrwać około miesiąca. Apelujemy do kierowców, aby omijali ten fragment ulicy i wybierali drogi alternatywne oraz zwracali uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie jeździli "na pamięć".
Zamknięcie tego odcinka powoduje również zmianę trasy przejazdu autobusów linii 0 i 9.
Aktualny stan finansów miasta, poziom zadłużenia oraz perspektywa finansowa najbliższych miesięcy to zagadnienia poruszone w dzisiejszej audycji "O tym się mówi" w Radio Strefa FM. Gościem redaktora Marcin Cecotka była skarbnik Izabela Wroniszewska. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.